Roborock S7 Robot Süpürge Kurulum Kılavuzu

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Makalede, Roborock S7 Robot Süpürge kurulumu ve kullanım kılavuzuna yer verdik. Herhangi bir sorunda bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Roborock S7 Robot Süpürge, evlerinizdeki temizlik işlerini daha da kolaylaştıran akıllı bir robot süpürgedir. Bu cihaz, evinizdeki tüm katları süpürmek için programlanabilir, özellikle de sert zeminlerde daha iyi temizlik yapmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, karşılaştığı engelleri otomatik olarak algılayabilir ve bu engelleri aşarak temizlemeye devam edebilir. Bu makalede, Roborock S7 Robot Süpürge kurulum adımlarını anlatacağım.

Roborock S7 Robot Süpürge Kurulumu

Adım 1: Paketin İçeriğini Kontrol Edin

Roborock S7 Robot Süpürge, birçok farklı parçadan oluşur. Kurulum sürecine başlamadan önce, kutunun içindeki tüm parçaların orada olduğundan emin olun. Kutunun içinde aşağıdaki parçaları bulacaksınız:

 • Roborock S7 Robot Süpürge
 • Şarj İstasyonu
 • Güç Adaptörü
 • Kullanım Kılavuzu

Adım 2: Şarj İstasyonunu Hazırlayın

Roborock S7 Robot Süpürge, şarj istasyonu üzerinde şarj edilebilir. Şarj istasyonunu hazırlamak için, güç adaptörünü fişe takın ve şarj istasyonuna bağlayın. Ardından, şarj istasyonunu duvara monte etmek istiyorsanız, montaj aksesuarlarını kullanarak duvara monte edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Adım 3: Roborock S7 Robot Süpürgeyi Hazırlayın

Roborock S7 Robot Süpürge, şarj istasyonuna otomatik olarak geri dönebilen bir özellikle birlikte gelir. Şarj istasyonu üzerindeyken tamamen şarj edilene kadar beklemeden önce, robot süpürgenin hazırlanması gerekmektedir. Hazırlık yapmak için, robot süpürgeyi şarj istasyonunun yanına yerleştirin ve güç düğmesine basın. Roborock S7 Robot Süpürge, kendini tamamen şarj edecek ve şarj istasyonundan ayrılacaktır.

Adım 4: Robot Süpürgenizi Programlayın

Roborock S7 Robot Süpürge, evinizi temizlemek için programlanabilir. Robot süpürgenin temizleyeceği alanları belirlemek için, temizlenecek alanı haritalayan bir haritalama işlemi yapması gerekebilir. Haritalama işlemi tamamlandıktan sonra, robot süpürgenizi her gün, haftada birkaç kez veya herhangi bir zaman diliminde temizlemesi için programlayabilirsiniz.

Adım 5: Temizliği Başlatın:

Roborock S7 Robot Süpürge, programlandığı gibi evin içerisinde yapması gereken işlemleri uygular. İlgili komutu ister ürün üzerindeki butondan, ister uygulamadan başlatırsınız.

Roborock S7 Robot Supurge Kurulum 1

Roborock S7 Robot Süpürge Kullanım Kılavuzu

Roborock S7, otomatik olarak temizleme işlemini gerçekleştiren bir robot süpürgedir. Bu kullanım kılavuzu, cihazınızı kullanırken size yardımcı olacak adımları adım adım açıklar.

 1. İlk Kurulum
 • Roborock S7’yi kutusundan çıkarın ve şarj istasyonuna yerleştirin. Cihazın tamamen şarj olması yaklaşık 6 saat sürer.
 • Şarj istasyonunun yanındaki düğmeyi kullanarak, Roborock S7’yi şarj etmek için şarj istasyonuna yerleştirin.
 • Akıllı telefonunuzda Mi Home uygulamasını indirin ve kurun. Mi Home uygulamasını açın ve hesap oluşturun. Uygulamada “Roborock S7” seçeneğine gidin ve cihazınızı eşleştirin.
 1. Temizlik Planlama
 • Mi Home uygulamasında “Harita Oluştur” seçeneğine gidin ve Roborock S7’nin evinizdeki haritasını oluşturun.
 • Harita oluşturulduktan sonra, “Temizlik” seçeneğine gidin ve cihazın temizlemesini istediğiniz odaları seçin.
 • Temizlik işlemi sırasında Roborock S7, engelleri algılar ve temizleme işlemi için en uygun yolu belirler.
 1. Diğer Özellikler
 • Roborock S7, halı algılama özelliği sayesinde halıların üzerinden geçerken temizleme işlemini artırır.
 • Cihaz, tıkanıklık algılama özelliği ile boruların tıkalı olup olmadığını kontrol eder ve gerekirse size uyarı verir.
 • Roborock S7, engelleri algıladığında, onları aşmak için bir yolu belirler ve temizleme işlemine devam eder.
 1. Bakım
 • Roborock S7’nin toz haznesini düzenli olarak boşaltın ve filtreleri temizleyin.
 • Cihazın fırçasını ve yan fırçalarını periyodik olarak kontrol edin ve temizleyin veya değiştirin.
 • Şarj istasyonunu temizleyin ve cihazın şarj olması için uygun bir yerde bulunduğundan emin olun.

Roborock S7, otomatik temizleme işlemleri için kullanılan bir robot süpürgedir. Bu kullanım kılavuzu, cihazınızı kullanırken size yardımcı olacak adımları adım adım açıklar. Roborock S7’nin temizleme işlemini planlama, diğer özellikleri ve bakımını yapma konularında bilgi sahibi oldunuz.

Roborock S7 Robot Süpürge kurulum ayarlarını sizlere hazırladık. Yazının devamında kurulumda oluşan bağlantı sorunlarına yer vereceğiz.

Roborock S7 Robot Supurge Kurulum 2

Roborock S7 Robot Süpürge Bağlantı Sorunu

Kurulum sırasında oluşan bağlantı hatasına yönelik uygulayacağınız en iyi yöntem kapat aç ve doğru konumlandırma olacak. Artı uygulamadan kaynaklı sorun oluşma durumları da var. Duruma göre başka bir cihaz üzerinden denemenizi öneriyoruz.

Akıllı cihazlarda oluşan bazı sorunlara yönelik yaptığımız işlerden biri ise, ürünü çalıştırıp şarjının bitmesini beklemek. Şarjı bitirdikten sonra tekrardan şarj yaparak tekrardan kurulum ayarlarını başlatmak.

Daha fazlasını öğrenmek için, Roborock S7 Robot Süpürge kurulum kılavuzuna bakmanızı öneriyoruz.

Sonraki makale: Xiaomi Robot süpürge şarj istasyonunu bulamıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir