Samsung E-posta Kurulumu ve Mail Ayarları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Telefonda e-posta yapılandırması sırasında oluşan sorunlardan biri bağlantı yapılamıyor hatası. İçerikte, Samsung e-posta kurulumu nasıl yapıldığını ve mail ayarları için gerekli resimli anlatıma yer veriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Şu an için yeni telefon modellerine e-posta adresinizi tanımlamak isterseniz, aşağıya eklediğimiz resimli anlatıma ve duruma göre şirket web sitesi varsa birde oraya bakmanız yararlı olacak.

Bu sistemle bilindik e-posta servisleri Hotmail, Gmail veya kendi firmanıza ait bir e-posta adresinizi kurmanız çok kolay oluyor. Eğer özel bir sunucuda var olan mail adresini kullanıyorsanız bu sunucuya ait bazı bilgiler sizde mevcut olmalıdır. Kullanmak istediğiniz mail adresinizin sunucu bilgileri ve kullanıcı adı, şifreniz ile kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

İçeriğimizin sonunda öneri başka bir benzeri konumuz yer alıyor. Kesinlikle bununda incelenmesini önermekteyiz.

Samsung e-posta kurulumu adımlarına göz atalım

  • İlk önce telefonunuzda bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Ardından ayarlar bölümünde açılan seçeneklerden  Cloud ve hesaplar yazısına tıklaynız.
  • Yukarıdaki ekrandan sonra ise karşınıza gelen seçeneklerden Hesaplar bölümüne tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm gösterilmiştir.
Samsung mail kurulumu e-posta ayarları
Samsung e-posta kurulumu ve mail ayarları
  • Bu ekranda daha önce telefona kurulan bütün hesapları görebilirsiniz. Eğer yeni bir hesap eklemek istiyorsanız Hesap Ekle seçeneğine tıklayınız.
Samsung gmail kurulumu
Samsung e-posta ayarları
  • Hesap ekle seçeneğini seçtikten sonra ekleyeceğiniz hesap türünü seçiniz. Yine ekleyebileceğiniz türler aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
Samsung hotmail kurulumu
Samsung e-posta kurulumu

Her bir resme bakarak gerekli seçeneklere kolay yoldan ulaşacaksınız.

Samsung Exhange mail kurulumu

Hesabınızı kurmak için öncelikle telefonun ekranında Uygulamalar bölümüne dokunuyoruz. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung menüsüne (bazı modellerde farklı olabilir) giriş yapıyoruz. 

E-posta yazan alana dokunuyoruz. 

Manual Kurulum sekmesine dokunuyoruz. Burada Exchange kurulumu yapacağımız için Manual kurulumu seçiyoruz. 

Microsoft Exchange Activesync seçeneğine dokunuyoruz.

Şirket mail adresinize ait bilgileri temin ettikten sonra mail adresinizi, Etki alanı / kullanıcı adınızı, şifrenizi ve sunucu bilgilerinizi girdikten sonra Oturum aç butonuna dokunuyoruz. 

Sonra sunucu bilgileriniz kontrol edilecektir, bilgiler doğru ise mail hesabınız açılacaktır. Eğer bir hata alırsanız tekrardan sunucu bilgileriniz ve şifrenizi detaylı bir şekilde kontrol ediniz. Aşağıya eklediğimiz öneri yazımızdan da yararlanmanızı öneriyoruz.

Samsung mail ayarları

  • Bu adımdan sonra karşınıza gelen ekrana e-postanıza ait adres ve şifre bilgilerinizi giriniz. Eğer Exchange ile kurulum gerçekleştiriyorsanız sol alt bölümde yer alan manuel seçeneğine tıklayarak ayarlarınızı elle yapmalısınız. Sunucu ayarlarınızı bu bölüme gireceksiniz. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız, daha önce kurulu olan bir cihaz varsa bu bilgileri oradan alırsınız. Gmail ve Hotmail adreslerinin kurulumunda bu bilgiler otomatik olarak gelmemekte.
Samsung hotmail kurulumu
Samsung mail ayarlarının yapılandırması
  • Son olarak, ekranda aşağıda yer alan istekleri onayladığınızda mail adresiniz telefona kurulmuş olacaktır.

e-posta kurulumu için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Cihazların çoğu modelleri için mail kurulumunu gerçekleşecek. Exchange ile işlem yapılırken,  bilgilerinizi şirketinizin kullanmış olduğu servis sağlayıcı üzerinden temin ettikten sonra işlemleri yapmanız gerekmektedir. 

Bilinmesi gereken bazı ayarlar

Yeni hesabı ekle / manuel kurulum bölümünden, POP3 hesabı, gelen e-posta sunucu ayarları seçeneğinde yer alan bilgileri aşağıdaki gibi doldurunuz.

POP3 sunucusu mail.domainadresi.com. Bağlantı noktası 110. İleri giden e-posta sunucusu ayarları SMTP sunucusu mail.domainadresi.com şeklinde giriyorsunuz. Bağlantı noktası 587 olarak belirliyoruz. Her hangi bir sorunda destek hattınız arayabilirsiniz.  

Gmail ve Hotmail hesaplarınızı eklerken otomatik mail kurulumu için mail adresinizi ve şifrenizi yazıp “Oturum Aç” seçeneğine dokununuz. E-posta kurulumda sorun çıkarsa “Manuel Kurulum” seçeneği ile devam ediniz.  

Outlook.com e-posta adresinizi ve şifrenizi yazınız. Eğer sorun çıkarsa manuel kuruluma geçiniz. Manuel mail kurulumu, Exchange seçeneği ile devam ediniz. Etki alanı boş bırakınız. Kullanıcı adı bölümüne e-posta adresinizi yazınız. Sunucu adı s.outlook.com yazınız. Güvenli bağlantı kullan (SSL) kutusunu seçiniz ve ayarları kayıt ediniz.

Samsung e-posta kurulumu sırasında yaşanan olumsuz şeyler içinde uzman desteği almanızı öneririz.

Sıradaki: Tek e-posta kullanarak birden fazla mail hesabı kullanma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir