Samsung Galaxy S2 13 Şubat’ta Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S ile 10 milyon satışı aşan mobil teknoloji devi Samsung, 13 Şubat’ta başlayacak olan ve Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2011’de amiral gemisini yenileyecek! Samsung kazandığı tecrübeleri icraate dönüştürerek kullanıcıları en çok rahatsız eden Android güncelleme sorununu da gidermeyi planlıyor.
Geçtiğimiz Kasım ayında Samsung Galaxy S2 mi Geliyor? yazımızda Galaxy S2 hakkındaki ilk söylentilerden sonra ilk defa fiili bir gelişme yaşandı. Samsung; Samsung Unpacked adlı bir web sitesi oluşturarak MWC 2011 öncesi yeni telefonunun duyurusunu yaptı. Ayrıca CareAce.net Blog’unda yer alan bir habere göre yayınladığımız ilk söylenti haberindeki özelliklerin büyük çoğunluğu doğrulandı. Yeni Samsung Galaxy S2’nin sahip olduğu muhtemel özellikleri hatırlayalım;
1GHz ARM A9 Orion Dual Core İşlemci,
Android 2.3 Gingerbread,
4.3 inç 800 x 480 Super AMOLED Plus Ekran,
9mm’den İnce Tasarım,
1GB RAM,
8 MP Kamera,
1080p Full HD Video Kayıt Özelliği,
NFC (Yakın Alan İletişimi) Çipi
Muhtemel Samsung Galaxy S2’miz beklenildiği gibi daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olmayabilir. Fakat ARM’ın CES 2011’de sergilenen kendi üretimi Orion işlemcilerini yeni telefonunda kullanıyor olması Samsung için çok önemli bir artı. Kendi ürettiği çiplerin kullanıldığı telefonunun Nvidia’nın Tegra 2 çözümüne karşı nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.  NFC çipini de barındıran Galaxy S2’nin ( Nexus One ve HTC Desire’da olduğu gibi ) Nexus S’in Samsung tarafından modifiye edilmiş ve iyileştirilmiş versiyonu olarak da nitelendirilebilir. Full HD video çekimi de yapabilen yeni Galaxy S’in 9 mm’den daha ince olduğu muhtemel bilgiler arasında yer alıyor.

Andronova

Samsung  ilk duyurusunu yaptığı yeni cihazından sonra en önemli Android telefon sorunlarından biri olan güncellemelerin de Galaxy S’deki gibi oldukça fazla zaman almayacağının sözünü verdi. Böylesine önemli ve tüketiciyi sıkan gecikmelere rağmen 2010 yılında sadece Galaxy S ve türevlerinden 10 milyondan fazla satan Samsung’un bu sorunu çözdüğü takdirde 2011 yılında çok daha başarılı olacağından bahsedebiliriz.
Büyük değişimlerin beklendiği MWC 2011 fuarında Samsung tarafından ilk gelişmeler 1 Şubat tarihindeYoutube ve Facebook kanalından yapılacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın