Samsung otomatik güncellemeler nasıl kapatılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Galaxy Apps uygulamaların otomatik güncellemeleri nasıl kapatılır? Android kullanıcılarının sıkıntı yaşadığı şeylerden biri internet tüketimi diğeri yer sorunu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy Apps üzerinden uygulamaların otomatik güncellemeleri nasıl devre dışı bırakılır? Güncellemeler, internet paketinizin bitmesine veya bir şeylerin çalışmasını aksatabiliyor. Bu yüzden kendi kendine yapan güncellemelerin kapatılması belki fayda sağlayabilir. Sizin denetiminizde olmasında yarar olacağını düşündüğümüzden modellere göre değişen seçeneklerin incelenmesi gerekiyor. İşlem yapmadan önce sor şeklinde bir seçeneğin olması mümkün.

Samsung’un otomatik olarak güncellenen uygulamalarını iptal edebilirsiniz. Peki uygulama ayarlarını yönetmek mümkün. Tabi yüklü olan Android versiyonu değişken bölümlere sahip olduğundan size sunacağı kısımlarda farklılık dolayı biraz uğraşmanın gerekebilir.

Telefonun ve yüklü olanların yeni sürümleri yayınlandığında bir süre bekleyerek olumsuz bir şeyin olmadığından emin olunduktan sonra yüklenmesini öneriyoruz. Açık kaynak nedeniyle her türlü müdehaleye açık olan yapısından dolayı her yüklenenin yarar sağladığını söyleyemeyiz.

Samsung otomatik güncellemeler nasıl kapatılır?

Uygulamaların otomatik güncellemeleri sizin bilginiz olmadan arkada gerçekleşen bir otomatik güncelleme ile internet paketinizi bitirebiliyor, o yüzden mağazaların otomatik güncellemesini devre dışı bırakarak siz ne zaman isterseniz o zaman güncellemeleri yapabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Dikkat etmeniz gereken bir başka husussa istemediğiniz halde bazı uygulamaların kendiliğinden yüklenmesi. Araçı olan veya virüs nedeniyle kurulun paravan yazılımların buna neden olduğunu söyleyelim. Aradığınız bir özelliğin olduğunu düşündüğünüz bir programın cihazın yavaşlamasına ve arka planda bir şeylerin çalıştırdığına defalarca şahit olduk.

Güncellemelerin durdurulması için;

– Öncelikle Galaxy Apps uygulamasına giriş yapıyoruz.
Diğer sekmesine dokunuyoruz. 
Uygulamalarım alanına dokunuyoruz. 
Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğine dokunuyoruz. 
Devre dışı seçeneğine dokunuyoruz. 

Galaxy Apps otomatik güncelleme kapatma


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 22:26

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak