Samsung, Qualcomm’un Snapdragon 820 İşlemcisini 3GHz Kyro Çekirdekleriyle Üretebilir!

media 13026

Çoğu akıllı telefonda işlemcileri kullanılan Qualcomm, bu yılki Snapdragon 810 çipsetiyle yaşadığı ısınma sorunlarının ardından, yeni Snapdragon 820 çipsetinde bunu yaşamamak için önemli adımlar atıyor.

Andronova

Söylenene göre Samsung, Qualcomm’un yeni Snapdragon 820 çipsetini 3GHz hızındaki Kyro CPU çekirdekleriyle üretebilir.

Qualcomm yeniden ısınma sorunu kelimelerini duymak istemiyor ve bu sebeple ARM çekirdek mimarisinden vazgeçerek, 3GHz hızındaki 64-Bit Kyro çekirdek mimarisine geçiş yapacak ve bu işlemcilerin üretimini de Samsung ile yapacak.

snapdragon-820-kyro

Samsung’un 14 nanometre teknolojisiyle üretileceğinden dolayı, yeni Snapdragon 820’nin 810’a göre çok daha güçlü olacağı ve çok daha az güç tüketeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Snapdragon 820‘nin Exynos 7420 çipsetiyle yapılacak performans karşılaştırması nasıl sonuç vereceği en çok merak edilenler arasında.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın