Samsung Yazısında Kalıyor (Açılmıyor)

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Samsung yazısında kalıyor sorunu, işletim sisteminde oluşan problemden dolayı sistemin açılmasına engel olan bir hatadır. Burada, Samsung yazısı gelip gidiyor lakin açılmıyor sorunu ortaya çıkmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Zaman zaman kullanıcılar, Samsung cihazlarını açtıklarında başlangıç ekranında (Samsung logosu) takılı kaldığını fark edebilirler. Bu tür sorunlar kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olabilir ve cihazın normal şekilde çalışmasını engelleyebilir.

Samsung Yazısında Kalıyor Sorunu

Konumuz, Android yazısında kalıyor hatasına yönelik uygulanacak adımları içermekte. Çözüm kısmında uygulayacağınız adımların veri kaybına yol açabileceğini şimdiden bildirmek istiyoruz.

Samsung logosunun ekranında kalması gibi sorunlar genellikle yazılımsal veya güncelleme kaynaklı az çok sorunlarda yaşanıyor. Kullanıcılar böyle bir sorunla karşılaştıklarında, öncelikle eski cihazlarda güvende modda açmayı ve duruma göre fabrika ayarlarına geri dönmeyi denerler. Artı hard reset en sık denenen seçeneklerden biridir. Ancak, sorun hala devam ediyorsa, profesyonel yardım için uzman desteğine ihtiyacınız olacak. Cihazın garantisi hala geçerliyse, yetkili servis merkezi ile veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek sorunu çözmek için en iyi yol olacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta, cihaz problemleri her zaman olabileceği için minimize zararla bu durumdan çıkmanız için düzenli yedeklemeler yapmanız önerilir.

Samsung yazısında kalıyor sorunu için şu maddeleri inceleyin:

1. Cihazdaki Yazılım Sorunları

Birçok benzeri durumlarda, Samsung logosunun ekranında kalmasının temel nedeni yazılım sorunları olmakta. Cihazın işletim sistemi başlangıçta düzgün şekilde yüklenemediğinde veya sistem dosyalarında bir hata olduğunda, cihaz açılırken takılma sorunu yaşanabilir. Bu durum genellikle donanımsal bir sorun olmadığını gösterir ve yazılımsal düzeltmelerle giderilebilir. Duruma göre hard reset atmanız en iyi seçenek olur. Ancak, bize gelen yardım talepleri arasında hard reset ekranında kalıyor sorunu için destek istenilmekte. Eski bir çok modelde bazı nedenlerden dolayı bu işlem tam anlamı ile yapılamayabiliyor. Bunun için cihazın şarj seviyesinin kontrol edilmesi ve depolama alanının yeterli olması gerekiyor. Yetersiz boş alan yine buna neden olarak gösterilmekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

2. Güncellemelerdeki Sorunlar

Cihaz yazılımının güncellenmesi gerektiğinde, güncelleme sırasında bir kesinti veya hataya düşmesi yine işlemin yarıda kalmasından dolayı logo ekranında kalma ile sonuçlanır. Bu durumda, cihazlarda güncelleme işlemi tamamlanamaz ve açılış ekranında kalma sorunu ortaya çıkar. Güncelleme işleminin tamamlanması veya hard reset ile hatanın düzeltilmesi gerekiyor. Rom atmaya kadar giden bir süreçle karşı karşıya kalma olasılığınız var.

3. Uygulama Uyumsuzluğu

Bazı durumlarda, cihaza yüklenen bir uygulama veya güncelleme, işletim sistemiyle uyumsuzluğa neden olur ve açılış ekranında takılma sorunu yaşanır. Yeni bir uygulama yükledikten sonra bu tür sorunlarla karşılaşılıyorsa, sorun muhtemelen uygulama kaynaklıdır ve ilgili uygulamayı kaldırılarak denenmelidir.

4. Bellek Sorunlarının Çıkması

Cihazın belleğindeki sorunlar, açılış sırasında takılma sorunlarına veya yanıt vermede sorun yaşatabilir. Test için cihazınızı güç tuşundan kapatıp biraz bekletmenizi öneriyoruz.

5. Yeteri Kadar Boş Alanın Olmaması

Yetersiz depolama sorunu oluşması, cihazlarda çeşitli bir çok soruna neden olur. Cihazın açılmaması veya işlem sırasında yarıda kalması bunlardan biri. Zaman zaman kullanıcıların cihazlarında yeteri kadar yer olduğunu yazdıklarını görüyoruz. Lakin, ilgili boş alanın ne sistemin rahat çalışması için ne de yüklü olan uygulamaların çalışmasına yeterlidir.

6. Donanım Sıkıntıları

Nadir durumlarda, donanım bileşenlerinde yaşanan arızalar nedeniyle cihaz açılış sırasında sorun yaşatır. Bu tür sorunlar genellikle daha karmaşıktır ve uzmanlık isteyen bir durumdur. Cihazın fiziksel bileşenlerinin kontrol edilmesine yönelik işlemler yapılmalı.

Samsung yazisinda kaliyor 2
Samsung yazısında kalıyor

Samsung Cihazına Yazılım Nasıl Atılır

Zaman zaman cihazlarımızda yazılımsal sorunlar veya güncellemeler nedeniyle performans düşüklüğü yaşayabilir. Bu tür durumlarda, cihazınıza yazılım yüklemek sorunları çözebilir.

Adım 1: Yazılımda Hazırlık Aşaması

 1. Yedekleme Yapın: İlk adım, cihazınızdaki tüm verileri ya da önemli olanları yedeklemektir. Yazılım atmada veya yeniden yüklemelerde veri kaybı yaşanır. Bu yüzden sizin için önemli olan verilerin yedeklenmiş olduğundan emin olun.
 2. Pil Durumu: Cihazınızın pil seviyesi genelde %50 veya daha fazla olması önerilir. Ancak biz zamanında daha düşük şarj göstergelerinde bu işlemi yaptık. Unutmadan, yazılım yükleme işlemi sırasında pilin bitmesi cihazınıza zarar verebilir.
 3. İnternet Bağlantısı: Sorunsuz bir internet ağına bağlı olduğunuzdan emin olun. Yazılım dosyaları genellikle büyük boyutlarda ibaret olduğundan dolayı Wi-Fi kullanımı önemlidir.

Adım 2: Yazılım Dosyası Seçimi

 1. Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin: Samsung’un resmi web sitesinden veya güvenilir bir kaynaktan cihazın en son yazılım güncellemesini veya uygun olan yazılım dosyasını arayın. Bu dosya genellikle “firmware” olarak adlandırılmakta.
 2. Model ve Seri Numarası: Cihazın model ve seri numarası üzerinden doğrulayın. Yanlış yazılım dosyası yüklemek cihazınıza zarar verebilir.

Adım 3: Odin veya Samsung’ un Resmi Araçını İndirme ve Kurma

 1. Odin Araçını İndirin: Samsung cihazlarına yazılım yüklemek için genellikle Odin adlı bir araç kullanılır. Ancak güncel bir çok işe yarar yazılım atma programı yer almakta. Güvenilir olan araçları internette araştırın.
 2. Sıkıştırılmış Dosyayı Çıkartın: Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı çıkartın. İçinde “Odin.exe” şeklinde bir uygulama bulunmalıdır.
 3. Samsung Smart Switch: Samsung’ un çoklu aracına da göz atmanızı öneriyoruz.

Adım 4: Yazılımın Cihaza Kurulması

 1. Cihazı Kurtarma Moduna Alın: Cihazınızı kapatın ve ardından “Ses Kısma + Güç + Ana Ekran” tuşlarına basılı tutarak kurtarma moduna alın. Bu yeni eski bir çok modelde farklılıklar gösterebiliyor. Güncel bilgileri resmi sitesinden ve YouTube videolarından bakabilirsiniz.
 2. Odin’i Çalıştırın: Bilgisayarınızda yer alan Odin’i çalıştırın. Cihazı USB kablo kullanarak bilgisayara bağlayın. Cihazınızı bilgisayarınız tanıdığından emin olun. Tarih saat alanındaki yukarı ok simgesine dokunun ve herhangi bir uyarı var mı kontrol edin. Duruma göre aygıt yöneticisi üzerinden de kontrol edersiniz.
 3. Yazılım Dosyasını Seçin: “AP” veya “PDA” butonuna tıklayarak önceden indirdiğiniz yazılım dosyasını seçin.
 4. Yükleme İşlemini Başlatın: “Start” düğmesine tıklayarak yazılım yükleme sürecini başlatın. İşlem cihazın ve bilgisayarın donanımına göre biraz zaman alacaktır.

Adım 5: Yazılım Yüklemeden Sonra

 1. Veri Silme: Yazılım yükleme işlemlerine başladıysanız, cihazın verilerinin sıfırlandığını bilmeniz gerekiyor. İşlem sorunsuz tamamlandığında, yedeklediğiniz verileri geri yüklemeye çalışırsınız.
 2. İlk Ayarlar: Cihazınızı yeniden başlattığınızda, ilk kurulum ekranı gelebilir. Dil ve diğer ayarlar yapılandırılmalı ve işlemler için Wi-Fi ağına bağlanmalıdır.
Samsung yazisinda kaliyor 1
Samsung yazısında kalıyor açılmıyor

Not: Garantili veya garantisiz cihazlara yönelik ilk destek kanalı cihazın kendi destek birimidir. Bunun için aşağıya bıraktığımız bağlantıya bir göz atın.

Samsung yazısında kalıyor açılış logosu gelip gidiyor sorunu için anlatacaklarımız buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir