Smart TV Wifi kablosuz USB adaptör internet ayarları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Smart TV, LED ve Full HD televizyon için kablosuz USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu ve internet ayarları nasıl yapılır Philips, Arçelik, Beko ve diğerleri için?

Ad imageAd image

Smart TV, LED ve QLED televizyonda kablosuz internet ayarları farklılık gösterebilmekte. USB dongle Wireless USB adaptör kurulumu gerekebiliyor. Yani desteklemeyen televizyonlar için genel bir bilgilendirmeden ibarettir.

LG, Sony, Arçelik, Vestel, Grundig, Regal, Sunny, Telefunken, Awox, Primier, Yumatu, Sharp, Hi-level ve diğer çoğu televizyonlarda Wifi kablosuz internet ayarlarının bağlantı işlemi aynıdır.

Bazı Smart TV, LED TV veya Full HD TV televizyonlarda Wireless kablosuz internet bağlantı özelliği bulunmamaktadır. Ama kablosuz Wifi USB bağlantı yazılım desteği ve girişi bulunmaktadır. Kablosuz ağ özelliğini kullanabilmek desteklenen USB adaptör cihazı gerekmektedir. Bu cihazla ADSL modeme veya cep telefonunuzun Hotspot özelliğine bağlantı yapabilirsiniz. Kablosuz USB adaptörlerin genelinde ek yazılım gerekmemektedir.

Smart TV Wifi kablosuz internet ayarları nasıl yapılır

Ad imageAd image

Kapalı olan Smart TV veya LED TV televizyonların yan tarafında yada arka tarafında bulunan USB giriş yuvasına aldığınız adaptörü takınız.

  • Menü / Ayarlar / Ağ Ayarları / Kablosuz cihazı seçiniz
  • Kablosuz ağları aramak için genelde Sarı tuş bulunur 
  • Bağlantı yaptığınız internet ağının parolasını yazınız
  • IP adresini alana kadar bekleyiniz
  • Sonra OK tuşu ile onaylayın

Eğer internet bağlantınız yoksa IP almamış olabilir. Kablosuz ağ kullanılamıyor, bu ağa bağlantı yapılamıyor, geçersiz ağ bağlantısı, sınırlı bağlantı veya uyumsuz ağ yapılandırması şeklinde bir uyarı alırsanız, ağ güvenlik duvarlarını kontrol ediniz. Sonrası için aşağıdakilerle devam ediniz…

Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatınız. Modem arayüzünden şifreleme tipini değiştiriniz örnek WPA PSK yapınız. Modem kablosuz kanal ayarını 6 yada 11 yapınız. Kablosuz bağlantı şifresini kontrol ediniz. Sorun devam ediyorsa adaptörü çıkarıp televizyonu kapatıp açıp tekrar takınız.

Smart TV Wifi kablosuz USB adaptör internet ayarları

Smart TV kablosuz internet bağlanmıyor mu?

Ad imageAd image

Smart TV kablosuz bağlantıda yüksek bir bağlantıya sahip olmanız gerekiyor. Bu hem internet hızınıza hemde kablosuz sinyal seviyesine bağlıdır. Video izlerken duraklama, donma ve sık sık kesintilerde yukarıdaki aktardığımız durum ve mikrodalga, cep telefonları, bluetooth cihazı ve diğer Wifi cihazların modeme ve Smart TV’ ye yakın olması nedeniyle olabilir. USB adaptörler için kablosuz güvenlik protokolü WEP 64/128, WPA, WPA2, TKIP ve AES desteklemektedir. Tüm Smart TV ve LED Televizyonlar için destek hattını arayabilirsiniz. 

Smart TV kablosuz internet bağlanmıyor mu?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir