Telefon Numaram Üzerine TikTok Hesabı Açılmış

Birisi telefon numaramı kullanarak TikTok hesabı açmış ve nasıl kapacağımı bilmiyorum. İzinsiz açılan hesabı kapatmak için haberimize göz atın.

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Telefon numaram üzerine TikTok hesabı açılmış sorunu çoğunlukla geçmiş yıllarda daha sık yaşanırdı. Buradaki mantık, kişi mail üzerinden TikTok hesabı açmış ve telefon numarası olarak bir numara girmiş ama doğrulayamamıştır.

Ad imageAd image

TikTok, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Ancak, son zamanlarda, birçok insan, telefon numaraları üzerinden TikTok hesapları açıldığını fark etti. Bu hesaplar, genellikle sahibinin bilgisi olmadan açılır ve sahte içerikler paylaşılır.

Bu durumun nedenleri arasında, kötü amaçlı yazılımlar, dolandırıcılık girişimleri ve kişisel bilgilerin çalınması yer alabilir. TikTok, bu sorunla mücadele etmek için birçok önlem almıştır. Örneğin, hesap açmak için artık daha fazla doğrulama adımı gereklidir.

Eğer siz de telefon numaranız üzerinden TikTok hesabı açıldıysa, öncelikle hesabınızı kapatmanızı öneririm. Daha sonra, TikTok’un resmi web sitesinde yer alan “Destek” bölümünden yardım talebinde bulunabilirsiniz. TikTok, bu tür sorunlarla ilgili olarak kullanıcılara yardımcı olmak için bir destek ekibi oluşturmuştur.

Telefon numaranız üzerinden TikTok hesabı açılması, son zamanlarda artan bir sorun haline geldi. Ancak, TikTok, bu sorunla mücadele etmek için birçok önlem almıştır ve kullanıcılara yardımcı olmak için bir destek ekibi oluşturmuştur. Eğer siz de bu sorunla karşılaşırsanız, hesabınızı kapatmanızı ve TikTok’un resmi web sitesinde yer alan “Destek” bölümünden yardım talebinde bulunmanızı öneririm.

Ad imageAd image
Telefon numaram uzerine TikTok hesabi acilmis 1
Telefon numaram üzerine TikTok hesabı açılmış

Telefon Numaram Üzerine TikTok Hesabı Açılmış Sorunu

Yanlışlıkla, kasıtlı veya şaka amaçlı kullanılan numaralar vardır. Yazımız, izinsiz hesap açmada kullanılan numaralar için ne yapılması gerektiğinden bahsetmekte.

İşlemlerde ilk kullanacağınız yöntem numaranız adına açılan hesaba ulaşmanız olacak. Tarayıcıyı kullanarak şifre sıfırlamayı başlatın ve numaranıza sıfırlama için gönderilen kodu kullanın. Hesaba erişim yaparsanız bu hesaba ulaşımı zorlaştırın. Sonra duruma göre ya hesabı kapatırsınız ya da kendinize göre düzenlersiniz.

Birisi Neden Başkasının Numarasını Kullanarak TikTok Hesabı Açar?

Olası nedenlerin bir sıralamasını aşağıya ekleyip gerekli açıklamasını yapacağız. Tabi bunlar aklımıza gelenlerdir.

Başkasının numarasına TikTok hesabı açılma nedenlerinden bazıları şöyle:

 • Yanlışlık yaparak eklenilen numaralar. Burada ya başta ya sonda yanlışlık yapılması.
 • Kişinin kullanması gereken numarayı yanlış hatırlıyor olması. Bu genelde başkası adına açılan hesaplarda yaşanmakta.
 • Kasıtlı yere kullanılan hesaplar. Burada ilgili numarayı her alanda şaka veya kötü niyetli kullanmak adına yapılıyor.

Neden Telefon Numarasını Değiştirmeniz Gerekebilir?

TikTok’ta telefon numarasını değiştirmenin neden gerekli olduğunu anlamak için, hesabınızın güvenliğini sağlamak ve başkalarının hesabınıza yetkisiz erişimini engellemek önemlidir. Telefon numaranızı TikTok hesabınıza bağlamak, güvenlik amacıyla kullanılır. İşte bu konuda değişiklik yapmanın gerekliliği ve nasıl yapılacağı konusunda detaylar:

Ad imageAd image
 1. Güvenlik: Telefon numaranızı TikTok hesabınıza bağlamak, hesabınızın güvenliğini artırır. Bu, hesabınıza yetkisiz erişimi önler ve kimlik doğrulama için bir ek güvenlik katmanı sağlar.
 2. Doğrulama Kodları: TikTok, hesabınızın güvenliğini sağlamak için zaman zaman doğrulama kodları gönderir. Bu kodlar, hesabınıza giriş yapmak veya belirli değişiklikleri onaylamak için kullanılır. Telefon numaranızın doğru olması, bu kodları alabilmeniz için önemlidir.
 3. Hesap Kurtarma: Eğer hesap güvenliği ile ilgili bir sorun yaşarsanız veya hesabınıza erişim sorunları ortaya çıkarsa, telefon numaranız hesap kurtarma sürecinde önemli bir rol oynar.

TikTok’ta Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Eski Numaranızla:

 1. TikTok uygulamasını başlatın.
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Profil simgesine dokunun.
 4. Menü simgesine dokunun.
 5. Ayarlar ve Gizlilik’ i seçin.
 6. Hesabı Yönet’ i seçin.
 7. Telefon Numarası’ na dokunun.
 8. Telefonu Değiştir’ i seçin.
 9. Mevcut ve yeni telefon numaranızı doğrulayın.

Eski Numaranız Olmadan:

 1. TikTok uygulamasını açın.
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Profil simgesine dokunun.
 4. Menü simgesine dokunun.
 5. Ayarlar ve Gizlilik adlı seçeneği seçin.
 6. Destek bölümüne gidin ve Sorun Bildir’ e dokunun.
 7. Hesap ve Profil ile devam edin.
 8. E-posta ve Telefon Numarası’ na dokunun.
 9. Bir Hesapla İlişkili Telefon Numarasını Değiştirme’ yi seçin.
 10. Bilgilerinizi girin ve TikTok’un size ulaşmasını bekleyin.

TikTok’ a Geri Bildirimde Bulunma

TikTok’ a talep göndermek için: https://www.tiktok.com/feedback/report?id=7078299664612596229&lang=tr-TR&type

Telefon numaram uzerine TikTok hesabi acilmis 2
Telefon numaram üzerine TikTok hesabı açılmış sorunu

Sorununuzu detaylı olarak yazın ve dönüş için bir hafta kadar bekleyin. Aynı günde dönüş olabilir daha uzun bir zamanda alabilir. İlk hafta dönüş yapılmazsa, aynı bağlantıyla bir kez daha başvuruda bulunun.

Telefon numaram üzerine TikTok hesabı açılmış adlı konumuz buraya kadar.

Okumanızı önerdiğimiz başka bir yazımız: TikTok müşteri hizmetleri iletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir