Telefonda Yinelenen Kişiler Nasıl Kaldırılır

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Telefonda yinelenen kişiler nasıl kaldırılır sorusuna yanıt olarak hem manuel hem otomatik kişileri kaldırma seçeneği sunuyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Kişiler’deki Birleştir ve Düzelt özelliği, aşırı çoğaltmaları tespit etme ve silme sürecini manuel olarak taramaktan kurtaran oldukça kullanışlı bir araçtır. Bu özellik, hem Android uygulaması hem de web arayüzü üzerinden kullanılabilir ve işlemi otomatik olarak gerçekleştirir. Telefon defterinizdeki kişiler arasında eşleşen adlar, telefon numaraları, e-postalar ve diğer tanımlayıcı bilgileri analiz ederek, potansiyel yinelenenleri tespit eder.

Tamamlandığında, özelliğin sunduğu öneriler aracılığıyla, birden çok kopyası olan kişileri birleştirme veya muhafaza etme seçeneklerine sahip olursunuz. Bu birleştirme işlemi, her iki girişteki en ayrıntılı bilgileri kaydederek yinelenenleri temizler. Ancak, araç, yanlış önerileri kabul etmek zorunda değilsiniz; yanlışlıkla yanlış kişileri birleştirirseniz, bu hatalı işlemi kolayca reddedebilirsiniz.

Ek güvence sağlamak adına, yanlışlıkla silinen kişileri 30 gün içinde geri yükleme şansına sahipsiniz. Bu sayede, istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda geri alma işlemi yapabilir ve verilerinizi koruyabilirsiniz.

Google Kişiler’ deki Birleştir ve Düzelt özelliği, aşırı çoğaltmaların ve yinelenenlerin hızlı ve verimli bir şekilde ele alınmasına yardımcı olurken, yanlışlıkla yapılan işlemlerin düzeltilmesi için de kullanıcı dostu bir deneyim sunmaktadır. Bu sayede, telefon defterinizde düzen ve düzenlilik sağlayarak gereksiz bilgi karmaşasını ortadan kaldırabilirsiniz. İçeriğimizde rehberdeki yenilenen kişileri silmek için gerekli bilgiye ulaşacaksınız.

Yenilenen Kişileri Android Telefondan Kaldırma

Google Kişiler uygulaması, Android kullanıcıları için yinelenen kişileri otomatik olarak kaldırmak için kullanışlı bir araç sunar. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 1. Google Kişiler uygulamasını açın ve doğru Google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Sağ alt köşedeki “Düzelt ve Yönet” seçeneğine dokunun.
 3. “Birleştir ve Düzelt” seçeneğini seçin. Bu seçenek, uygulamanın hızlı bir şekilde telefon defterinizi tarayarak düzeltebileceği hataları bulmasını sağlar.
 4. “Kopyaları Birleştir” düğmesine dokunun.
 5. Karşınıza yinelenen kişilerin listesi gelecektir. Her bir kişi kartının altında, o kişiyle ilgili ayrıntıları görmenizi sağlayan bir açılır düğme bulunur. Bu aşamada, liste üzerinde zaman ayırarak yinelenen kişileri gözden geçirmeniz önemlidir.
 6. Eğer önerilen bir kopyayı birleştirmek istiyorsanız, kişi kartının altındaki “Birleştir” düğmesine dokunun. Ancak, her iki kişiyi de tutmak istiyorsanız “Kapat” düğmesini tıklayabilirsiniz.
 7. Eğer çok sayıda kopyanız varsa, hepsini aynı anda birleştirmek için sağ alt köşedeki “Tümünü Birleştir” düğmesine dokunun.

Bu adımları takip ederek Google Kişiler uygulaması, yinelenen kişilerinizi otomatik olarak tespit edip birleştirecek ve düzenleyecektir. Bu sayede telefon defteriniz daha temiz ve düzenli bir hal alacak, veri karmaşası ortadan kalkacaktır.

Telefonda yinelenen kisiler nasil kaldirilir 2
Telefonda yinelenen kişiler nasıl kaldırılır

Yinelenen Kişiler Google Kişiler’ den otomatik Kaldırma

Google Kişiler’i web tarayıcısında kullanarak yinelenen kişileri otomatik olarak kaldırmak oldukça kolaydır. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

 1. Bir web tarayıcısında contacts.google.com adresine gidin ve Google hesabınızda oturum açın.
 2. Sayfanın sol üst köşesindeki menü düğmesine tıklayın. (Genellikle üç çizgi, yani hamburger ikonu şeklinde olacaktır.)
 3. Menü açıldığında, “Düzelt ve Yönet” bölümünün altında bulunan “Birleştir ve Düzelt” seçeneğine dokunun.
 4. Aynı şekilde mobil uygulamada olduğu gibi, yinelenen kişileri birleştirmek veya saklamak için öneriler göreceksiniz. Bir kişiyi birleştirmek için “Birleştir” düğmesine dokunun veya her iki kopyayı da saklamak için “Kapat” düğmesini tıklayın.
 5. Eğer tüm önerilerden memnunsanız, sağ üst köşedeki mavi “Tümünü Birleştir” düğmesine dokunun.

Bu adımları takip ederek Google Kişiler web uygulaması, yinelenen kişileri otomatik olarak tespit edecek ve size birleştirme veya saklama seçenekleri sunacaktır. Böylece, kişi listenizdeki gereksiz yinelenen verilerden kurtulabilir ve daha düzenli bir telefon defteri elde edebilirsiniz.

Telefonda yinelenen kisileri kaldirma 3
Telefonda yinelenen kişileri kaldırma

Yinelenen Kişileri Manuel Kaldırma

Yinelenen kişileri manuel olarak kaldırmak, Birleştir ve Düzelt özelliğini kullanmak kadar otomatik olmasa da, hala oldukça basit ve kullanışlı bir yöntemdir. İşte Android için Google Kişiler uygulaması ve web üzerinde yinelenenleri manuel olarak kaldırmak için adım adım yapmanız gerekenler:

Android için Google Kişiler’den yinelenenleri manuel olarak kaldırma:

 1. Kişiler uygulamasını açın ve yinelenenleri bulmak için kişi listesini manuel olarak tarayın.
 2. Bir yinelenen kişiyi tespit ettikten sonra, ilk kişiye uzun basın. Ardından, yinelenenleri seçmek için diğer kopyalara dokunun.
 3. Sağ üst köşedeki seçenekler düğmesini tıklayın ve açılan menüden “Birleştir” seçeneğini seçin.
 4. Google Kişiler uygulaması, seçtiğiniz kişileri birleştirecektir.

Web için Google Kişiler’den yinelenenleri manuel olarak kaldırma:

 1. contacts.google.com adresini web tarayıcınızda açın ve Google hesabınızda oturum açın.
 2. Yinelenen kişileri bulmak için kişi listesini manuel olarak tarayın.
 3. Kişinin profil resminin üzerine gelin ve yinelenen kişiyi seçmek için onay kutusunu tıklayın.
 4. Seçtiğiniz kişileri birleştirmek için sağ üst köşedeki “Birleştir” düğmesine tıklayın.

Bu şekilde, hem Android uygulaması hem de web üzerinde Google Kişiler’i kullanarak yinelenen kişileri manuel olarak kaldırabilirsiniz. Bu yöntem, özellikle Birleştir ve Düzelt özelliğinin tespit edemediği yinelenenlerle uğraşırken oldukça faydalı olacaktır. Kişiler listenizdeki düzeni sağlayarak, gereksiz tekrarları ortadan kaldırabilir ve daha temiz bir telefon defterine sahip olabilirsiniz.

Telefonda yinelenen kisileri kaldirma 4
Yenilenen rehberdeki kişileri kaldırma

Web (Tarayıcıdan) Yinelenen Kişileri Manuel Nasıl Kaldırılır?

Google Kişiler’de yinelenen kişileri manuel olarak kaldırmak oldukça basittir. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

 1. Web tarayıcınızda contacts.google.com adresine gidin ve Google hesabınıza oturum açın.
 2. Kişi listesini gözden geçirerek yinelenen kişileri manuel olarak tespit edin.
 3. Bir yinelenen kişiyi bulduğunuzda, kişinin profil resminin üzerine gelin ve onay kutusunu seçmek için tıklayın.
 4. Seçtiğiniz yinelenen kişileri birleştirmek için sağ üst köşedeki “Birleştir” düğmesine tıklayın.

Bu şekilde, Google Kişiler web uygulaması aracılığıyla yinelenen kişileri kolayca birleştirebilir ve gereksiz tekrarları kaldırarak telefon defterinizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. Bu işlem, yinelenenleri tespit etmek için otomatik yöntemler kullanamadığınız durumlarda oldukça faydalıdır. Kişilerinizin daha düzenli ve temiz bir hale gelmesi, iletişim bilgilerinizi yönetmeyi kolaylaştırır ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

Yenilenen rehberdeki kişileri kaldırma adlı içeriğimiz buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir