Turkcell T40 T50 T60 desen kilidini kırmak açmak

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Çok sayıda model denemesi telefonum kilitlendi. Turkcell T serisi telefonun desen kilidini nasıl kırılır veya ekran desen kilidi kırmak için neler yapılacak anlatmaya çalışacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Turkcell T40, Turkcell T50 ve Turkcell T60 desen kilidini nasıl kırılır veya desen şifremi unuttum ne yapmalıyım diyenler için hard reset nasıl yapılır kısa bir anlatımımız olacak. Bu işlemler çoğu Android tablet ve de telefonda geçerlidir. Mantık aynı ama bazen tuşlar değişebiliyor. Bazı modellerde ise yazılım atmak gerekebiliyor.

İşlem çok uzun sürerse yani örnek 15-20 dakikadır hale aynı ekranda bekliyorsa, tahmini bir sorun var ve işlem tamamlanamadı. Bu gibi durumlarda cihazın kapatma tuşuna basılı tutarak ya cihaz kapatılacak ya da yeniden başlatılacak. Sonra tekrardan hard reset işlemlerini yapmanız gerekecek.

Hard reset nasıl atılır?

  • Desen kilidi için hard reset atıldığında telefon içerisinde bulunan tüm veriler silinir.
  • Hard reset için cihaz şarj seviyesi %40 önerilir. Ama daha az durumlarda da hard reset oluyor.
  • Telefon kapalıyken Ses açma ve Güç tuşlarına basılı tutunuz.
  • Ekrana gelen recovery seçeneklerinden wipe data / factory reset üstüne ses kısma tuşuyla gelip Güç tuşuna basıp çekin.
  • Yes ve reboot system now seçeneklerinde de aynı işlemi yapınız.
  • Hard reset biraz uzun sürmekte ve bitene kadar her hangi bir işlem yapmayınız.

Telefonda tüm içeriğin silindiğini biliyorsunuzdur. Ama sizin için önemli olan verilere ulaşmak isterseniz eğer veri kurtarmada kullanılan ücretli yazılımlar işinizi görebilir.

Turkcell Android numara engelleme nasıl yapılır yazımıza bakmanızı öneririm.

Turkcell T40 T50 T60 T70 desen kilidini kırmak açmak
Turkcell T40 T50 T60 desen kilidini kırmak açmak

Turkcell ZTE desen kilidini kaldırmaya yönelik adımlar hemen hemen tüm modelleri kapsamakta. Açılmayan şifre içinde yardımcı programlar kullanılması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hard reset neden tercih edilir?

Hem hızlı hem ücretsiz bir yöntem olmasından ötürü bir çok kullanıcının ilk tercihidir. Bu modellerde aynı zamanda ağır çalışmaya bağlı olarak kullanılmakta. Yavaşlayan telefonlarda sık kullanılmakta.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak