TurkNet internet bağlantısı neden yok

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

TurkNet internet bağlanmıyor ve modemde VDSL ADSL ışığı yanmıyor diye şikayetler dolaşmakta. İnternet açılmıyor ve internet ışığı yanmıyorsa IP almıyor olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TurkNet internet yok neden internet bağlanmıyor? TurkNet’ de dün akşam saatlerinde intenet bağlantısında sorun görüldü. Çoğu kullanıcısı bağlantı yapamadığı yönünde şikayette bulundu. Sorunun kısa zamanda çözüldüğü açıklandı.

Bizde hem TurkNet hem de Turkcell kullanıcısıyız. Dün geceye doğru bizde TurkNet kaynaklı internet bağlantı sorunu yaşadık. Bizde Turkcell ile işimize devam ettik. Yaşadığımız bağlantı sorunu 1-2 saat sürdü. Ama çok uzun sürenlerde olduğunu öğrendik.

TurkNet resmi açıklamasını Twitter hesabından yaptı. Sorunun genel olduğunu ve nedenini araştırarak çözeceklerini açıkladı. Paylaşımda özür dileyerek tüm birimleriyle çalışma yapıldığını ve bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

TurkNet internet olmayan bazı kullanıcılar olduğu yönünde paylaşımlarla karşılaştık. Sorun acaba modem ya da IP kaynaklı olabilir mi?

İnternet sorunu çözüldü ama modem IP alamıyor olabilir. Bu çok ama çok az kullanıcının başına gelmekte. Bağlantı gidip gelmelerinde görülebiliyor. Bazende modemin arızalanmasına neden olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

TurkNet internet yok ise önerimiz

  • Modeminizi kapatıp açmanız.
  • Bulunduğunuz yerde başka TurkNet kullanıcısı varsa kontrol ediniz.
  • Modemde ADSL / VDSL ışığı yanıyorsa bağlantınız var. Ama internet ışığı yanmıyorsa IP alamıyor anlamına geliyor. Modem resetlenerek kurulum gerekebilir.
  • Modem arızalı olabilir. Işıkları analiz ederek varsa başka modemde denensin.
  • DNS kaynaklı bağlantıda sorun çıkabilir. Manuel bilgisayara veya telefona DNS tanımlayarak deneyin. İsterseniz modem içerisinden de DNS girerek modemi kapatıp açıp kontrol edebilirsiniz.

TurkNet internet bağlantısı neden yok


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 12:21

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir