TurkNet internet fiyatına zam geldi 88 TL

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

TurkNet internet zam mı ile gündeme geldi. Son 1 yılda kullanım yoğunluğu, dünyadaki durum ve maliyet nedeniyle fiyat artışına gidildiğine vurgu yapıldı.

Ad imageAd image

Geçenlerde TurkNet, abonelerine mesaj atarak Temmuz 1 ile internet fiyatı 88 TL olacak ve gerekçesini ise dünya olan olağanüstü nedenleri öne sürdü. İnternet zam mı çoğu kullanıcıyı rahatsız etti. Her ne kadar verdiği hız ve telefon hattı avantajı olsa da yakın sene içerisinde bir daha zam yaptığı göz önüne geliyor.

Attığı SMS’ de telefonsuz yalın paket kullanmak isteyenler 85 TL ödeyebilir ve yalın internete geçiş için gerekli yönlendirme bilgisi yer alıyor. Aynı zamanda zam geekçesini kullanıcılarının e-posta adresine gönderdi. İçerik başlangıcı lay loy lom şeklinde diyebiliriz.

Şirketin bir birim Müdür Yardımcısı tarafından yapılan açıklamada; Son 1 sene içerinde kullanım %50 arttı ve maliyet ise %15 yükseldiğini belirtti. Aynı zamanda dövizin kur oranı nedeniyle maliyeti etkilediği malum şeklinde devam etti. 1 yıldır artış yapılmadığını ve genelde yıl ortalarında zam yapıyoruz şeklinde bir açıklaması oldu.

Normalde fiyat artışını virüs nedeniyle biraz geç yaptık. Nisan gibi düşüntüğümüz artışı Temmuz’ a uzattık. İnsanların bu durumda yapılacak şey mi gibi tepkiler almamak için biraz daha bekleme kararı almıştık.

Ad imageAd image

Açıklamanın önemli satırlarından biri ise 35 mbps ile 16 mbps alanın ödemesinin aynı olamsı. Eleştiri yapanlar neden aynı ücretin alındığını sorulmakta. Bu iki kullanıcı tipininde bize maliyeti neredeyse aynı olduğu için. Kullandıkları trafik yoğunluğu aynı olduğundan yüksek tutarlar çıkarmak istemedik. 

TurkNet internet fiyatına zam geldi 88 TL


Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 18:41

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe