Ücretsiz Yasal Film İndirme Siteleri Dikkat

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Yasal ücretsiz film indirme sitesi arayanlar için aynı zaman ücretsiz dizi indirme siteleri örnekleriyle paylaşmak istedik. Birde dikkat etmeniz gereken bağlantılardan bahsettik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Film indirme sitelerinin çoğunda reklam nedeniyle tarayıcıya zorunlu veya aldatmacalı bir şey yükleniyor. Bunların bazılarında reklam virüsü dediğimiz kendiliğinden açılan reklamlarla karşılaşmaktayız. Ücretsiz film indirme sitesi adı altında yayın yapan çoğu web sitesinde tıkla indir reklamları yer almakta.

Film izlemek veya indirmek için siteye gelenler bu bağlantıları yanlışlıkla tıklayabiliyor. Sonrasında acayip acayip reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Bunların içinde çoğunlukla cinsel reklamlarla karşılaşmanız büyük olasılık. Hele birde yanınızda bir bayan veya ailenizden biri varsa o zaman yanaklar kızarı veriyor.

Tek link ücretsiz film indirme olarak aramalarda çıkan bazı sitelerde videonun hızlı şekilde indirilmesi için ücretli abonelik depolama siteleri yer alıyor. Bunların çoğunda yine reklam indirme butonuyla karşılaşabiliyorsunuz. Daha virüsten ilegal duruma geçiş yapmadık.

İlegal Film İndirme Cezası

AB ülkelerinden birinde rekor bir para cezası gündeme düştü. Yasadışı indirme ve paylaşımdan mahkemelik olan bir site 430 bin Euro ceza aldı. Evet indirmenin birde paylaşım cezası olduğunu belirtelim. Açık alanda izletme ve kopyasını dağıtma gibi durumların ayrı ayrı para cezası bulunuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Telif hakkının bulunduğu içerikleri indirmeniz
  • Telifli içeriklerin izinsiz paylaşılması
  • Açık ortamlarda ilegal içeriklerin izletilmesi
  • Yasal olmayan görsel ve videoların bilgisayarlarda bulundurulması
  • Telif içeriklerin çoğatılması
Ücretsiz yasal film indirme siteleri dikkat
Ücretsiz yasal film indirme siteleri

Peki Yasal Film Nereden İndirilir?

Ücretsiz yasal film indirme siteleri çok sayıda bulunmakta. Biz bazılarını örnek olarak paylaşacağız.

1- YouTube prime, abonelikte film indirilmesi için bir bağlantı ekrana geliyor. Yasal olarak izleyebilir ve indirip daha sonra internetsiz izleyebiliyorsunuz. En bilinen video sitelerinden biri olduğunu belirtmeme gerek bulunmuyor.

2- Netflix, şu aralar çok popüler olan yayın kuruluşlarından biri. İndirilebilir içerikleri ayrı bir bölümde yer veren bir yapıya sahip çokça önemli filmlerle karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle ücretsiz dizi indirmek isteyenlerin çokça tercih ettiği bir abonelik sistemi.

3- Open Culture, internet yayıncılığında ücretsiz kaynakları toplayarak bir araya getirmiş bir arşiv sitesi diyebiliriz.

4- The Internet Archive, ABD’ li bağımsız bir vakfın desteğiyle hayatına devam eden sitede önemli yapıtlarla karşılaşabiliyorsunuz. Tabi Türkçe dil desteğinin olmadığını belirtelim.

5- Popcornflix, Netflix’ i andıran bir yapıya benzeyen ama ücretsiz yayınlanan filmleri bulacağınız önemli bir site. Ücretsiz yasal film izleme siteleri arasında en popüler olanlardan biridir. Platform, farklı kategorilerde birçok film içerir. Bu kategoriler arasında aksiyon, komedi, korku ve belgesel gibi birçok tür yer alır. Popcornflix, kullanıcılardan herhangi bir ücret almaz.

6- Pluto.tv, YouTube’ da bulunan harika filmler ve klipleri derleyen önemli niteliğe sahip yapıtların bir araya getirerek ve uygulama üzerinden de yayını olan bir site.

7- MoviesFoundOnline, yasal film izleme sitelerinden biri olan yurt dışı servislerinden biridir. Çok sayıda kategoriye sahip içeriklerle karşılaşacaksınız.

8- Puhutv, Türkiye kaynaklı ücretsiz hizmet veren yayınların yer aldığı uygulama. Kaçırdığınız çok sayıda diziyi bu uygulama üzerinden Smart TV veya telefondan izleyebiliyorsunuz.

9- SnagFilms, birçok bağımsız filmi içeren bir platformdur. Platform, dünyanın dört bir yanından birçok filmi barındırmaktadır. Filmler genellikle reklamlarla birlikte sunulur ve kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmez.

10- Vudu, filmleri kiralama ve satın alma seçenekleri sunan bir platformdur. Ancak, Vudu içerisinde yasal olarak yayınlanan ücretsiz filmler de mevcuttur. Bu filmler genellikle birkaç yıl öncesine ait eski filmler olmakla birlikte, bazıları yeni filmler de olabiliyor.

Diğer ücretsiz yasal film izleme siteleri arasında Tubi, Kanopy, IMDb TV ve Crackle gibi platformlar da bulunmaktadır. Bu siteler, farklı türlerde birçok filmi içerir ve kullanıcılardan herhangi bir ücret almazlar.

Ancak, ücretsiz yasal film izleme sitelerindeki filmlerin genellikle eski veya bağımsız filmler olduğunu belirtmek gerekir. Yeni vizyona giren veya popüler olan filmler bu sitelerde yer almazlar. Ayrıca, sitelerdeki filmlerin çoğu yalnızca birkaç ülkeye özgüdür, bu nedenle bazı filmlere erişmek için coğrafi kısıtlamaları aşmak gerekebilir.

Ücretsiz ve Yasal Film İndirme Siteleri

Filmleri izlemek için sinemaya gitmek veya bir abonelik hizmetine para ödemek yerine, ücretsiz ve yasal film indirme siteleri sayesinde evinizin konforunda birçok harika filmi ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

1. Internet Archive (Archive.org):

Internet Archive, telif hakkı süresi dolmuş ve kamuya ait olan eski filmleri ve TV şovlarını barındırır. Bu site, binlerce klasik filmi ücretsiz olarak indirme veya çevrimiçi olarak izleme olanağı sunar.

2. Public Domain Torrents:

Bu platform, kamuya ait ve telif hakkı süresi dolmuş filmleri barındırır. Site, bu filmleri torrent formatında sunar ve kullanıcılar bu filmleri ücretsiz olarak indirebilirler.

3. Crackle:

Crackle, ücretsiz ve yasal bir çevrimiçi video platformudur. Sony Pictures tarafından işletilen bu platform, popüler filmleri ve TV şovlarını ücretsiz olarak sunar. Reklamlarla desteklenir, bu nedenle reklamlara katlanmayı kabul etmelisiniz.

4. PopcornFlix:

PopcornFlix, ücretsiz bir çevrimiçi film ve TV şovu platformudur. Geniş bir film koleksiyonu sunar ve her türden filmi bulabilirsiniz. Reklamlarla finanse edilen bir platformdur.

5. Kanopy:

Kanopy, üniversiteler ve kütüphaneler aracılığıyla kullanıcılara ücretsiz film erişimi sunar. Eğer bir üniversite veya kütüphane kartınız varsa, bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

6. Vimeo:

Vimeo, bağımsız film yapımcılarının işlerini paylaştığı bir platformdur. Burada birçok bağımsız filmi ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

7. YouTube:

YouTube, pek çok bağımsız yapımcının veya film stüdyosunun resmi kanalı aracılığıyla ücretsiz filmler sunar. Ayrıca, YouTube’un “Movies & Shows” bölümünde ücretsiz olarak izleyebileceğiniz filmler bulabilirsiniz.

8. Classic Cinema Online:

Classic Cinema Online, özellikle klasik filmleri sevenler için harika bir kaynaktır. Telif hakkı süresi dolmuş eski filmleri sunar ve reklamlarla desteklenir.

9. Tubi TV:

Tubi TV, ücretsiz ve yasal içerik sunan bir platformdur. Popüler filmler ve TV şovlarına erişim sağlar ve reklamlarla finanse edilir.

10. SnagFilms:

SnagFilms, belgeseller ve bağımsız filmler gibi farklı türlerde ücretsiz içerik sunar. Reklamlarla desteklenen bu platform, birçok ilgi çekici filmi barındırır.

Bununla birlikte, ücretsiz yasal film izleme siteleri kullanıcılar için harika bir seçenektir. Bu siteler, insanların film izleme deneyimlerini arttırırken, bütçelerini de korumalarını sağlar. Kullanıcılar, yasal olarak yayınlanan filmleri izleyerek, telif hakları ihlali yapmaktan kaçınabilirler.

Film sitelerinden virüs bulaşır mı adlı haberimizi okumak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir