WhatsApp ses kaydetme ve kaydı indirme

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İlk önce WhatsApp ses kaydetme işleminin nasıl yapıldığını, sonrasında ses kaydını indirme ve indirilen ses kaydını gönderme adımlarının nasıl yapıldığını resimli şekilde anlatmaya çalıştık.

Ad imageAd image

Sık kullanılan uygulamaların başını çeken WhatsApp’ ın bilgi güvenliğinde ne kadar güvenli sorgular hale geldi. Buna neden olan güven kaybı, şirketin diğer uygulamalarda yaptığı yanlışlar genelinde bir güvensizlik ortamı oluşturdu. Her ne kadar özür açıklamaları yapılsa da bu durum değişmeyeceğini bilen şirket güvenlik alanında bir dizi değişime gitmişti. Gelelim asıl haberimiz olan WhatsApp ses kaydetme işleminin nasıl yapıldığına.

İşlemlerin pek karışık olmadığını ve telefona tam hakim olamayanlar için resimli şekilde anlatmak istedik. Ses kaydı ister mail’ e, ister başka bir WhatsApp hesabına veya telefona kayıt edilebilir. Hatta notlar uygulamasına dahi ekleyebiliyorsunuz.

WhatsApp ses kaydetme

Ses kaydetme adımları güncellemelere göre değişkenlik gösterme olasılığı var. Şu an için aşağıdaki şekilde bir sıralamaya sahip.

 • Ses kaydını yapacağınız hesaba giriniz ve mikrofon simgesine ister basılı tutun veya isterseniz basılı tutarken yukarı kaydırıp ses kayıt kilidini aktif edin.
 • Kaydı durdurmak için kaydır veya üstüne dokunun.
 • Ses mesajını karşıya göndermek için onaylayınız.

WhatsApp ses kaydı indirme

Örnek ses kaydı indirme iPhone için resimli anlattık. Samsung ve bir çok Android telefonlarda benzeri adımlar yer alıyor.

Ad imageAd image
 • Ses kaydının üstüne basılı tutunuz.
 • iPhone’ da “İlet” yazısına dokunun.
 • Başka bir hesaba göndermek için sol aşağıdaki simgeye dokunun.
 • Ses kaydını e-posta ile göndermek için Sağ altta yer alan simgeye dokunun.
 • Kaydetmek istediğiniz yeri seçebilir veya mail uygulamasına dokunarak gönderebilirsiniz. (WhatsApp ses kaydı mail ile gönderme)
WhatsApp ses kaydetme ve kaydı indirme
WhatsApp ses kaydetme ve kaydı indirme

Mikrofon işaretine basılı tutun veya basılı tutup yukarıya doğru sürükleyin. Kilitlenme simgesi çıktığında parmağınızı çekmeniz gerekiyor. Artık kendi kendine ses kaydı işlemi başlayacak.

WhatsApp kaydı indirme
WhatsApp ses nasıl kaydedilir

Ses kaydı gönderme hatası çıkan hesaplarda kullanılan telefonun yeniden başlatılması gerekiyor. Artı tarihi kontrol edin belki yanlıştır.

WhatsApp ses kaydı nasıl gönderilir
WhatsApp ses kaydı gönderme
WhatsApp ses kaydı mail ile gönderme
WhatsApp ses kaydı indirme

Ses kaydı gitmiyor sorunu

Gönderilemedi veya gönderilemiyor şeklinde karşılaşılan hatalarda büyük ihtimalle cihazınıza göndereceğinizin inmediği anlamına geliyor. Yapılan işlemlerin kayıt için biraz beklenmesi gerekebiliyor ve işlemde internet kesintilerinde yarıda kalmasına neden olduğunu söyleyebiliriz. Her yıl çok olmasa da karşılaştığımız uygulamanın sistemlerinde görülen problemden dolayı işlemlerin yapılamadığı görülebiliyor.

 • Öncelikle göndermek istediğiniz kaydın MB’ tı veya GB’ tı büyük ise gitme sorunu çıkar.
 • Telefonun dahili alanında yer olmaması göndermede sorun çıkarır.
 • Anlık bir sorunlarla karşılaşılması mümkün.
 • Telefonun tarihi yanlışsa sorun çıkarır. Aynı zamanda sistemin çalışması için gerekli boş alanın olmaması.
 • Telefonun kapatılması iş görecektir.
 • E-posta ile göndermede dosya büyüklüğü sorun çıkarır.
 • İnternet bağlantısında bir engelleme veya hız sıkıntısı yaşanıyor mu kontrol edin.

İçeriğimizde WhatsApp ses kaydetme ve WhatsApp ses kaydı indirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Birde öneri olarak WhatsApp’ ı kullanması yasaklandı konumuza bakmanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir