WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin

WhatsApp mesaj gönderilemedi hatası ve yeniden göndermek için WhatsApp' ı açın ne demek olduğunu açıklayan içeriğimiz haber niteliği taşımakta.

WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin
müşteri hizmetleri

Yaşanan olayın geçici olmasından dolayı pek bir şey yapılmamasını öneriyoruz. Uyarı benzer olarak 3-4 başlıkta oluşabiliyor. Bu içeriğimizde internetle veya sistemde yaşanan ve sonrasında ekrana gelen uyarılardan biri olan "mesaj gönderilemedi tekrar deneyin" sorununu ele alacağız. WhatsApp ! ünlem çıkıyor ve "Mesajınız gönderilemedi tekrar gönder" hatasıyla sizde karşılaşabilirsiniz. 

Whatsapp mesajlaşmada hala en çok kullanılan uygulama olmayı sürdürüyor. Yeni güncellemelerinde profildeki resmin alınmasını engelleme ve gelen mesajı belli bir sayıda kişiye gönderme gibi önemli değişime gidiyor. Facebook' un uygulamayı satın almasıyla sunucularde yaşanan olumsuz durumlar direk Whatsapp' ı etkilenmekte.

Şirketin sosyal uygulamalarında yaşanan arızaların çoğunda Whatsapp' ında etkilendiğini görüyoruz. Bence bir birinden ayırması gerekiyor. Senede 7-8 kez mesaj gönderilmiyor veya mesaj gelmiyor sorunu çıkmakta. 

WhatsApp mesaj gönderilemedi WhatsApp' açın nedir?

Örnek görselde yaşadığımız problemin internet erişiminde yaşanan anlık sorunlarda daha çok çıkmakta. Yani uygulamanın kendisi kaynaklı pek çıkmamaksa da hem ülkemizde hem diğer ülkelerde her yıl az olsa da görülebiliyor. Birine veya gruba fotoğraf veyahut video göndermek istediğinizde anlık çıkan bağlantı problemidir. Bu telefonun galerisinden gönderildiğinde çıkıyor. Whatsapp' ı açından kasıt uygulamadaki + simgesine dokunarak göndermek istediğiniz medya dosyasını seçerek gönderin demek istiyor. 

Mesaj alını dışında galeriden gönderilmelerde gönderim sırasında kesinti yaşanabilir. Ama uygulamanın kendi gönderme butonuyla işlem yaparsanız gönderip yarıda kesilsede daha sonra tekrardan başlatabilirsiniz.

Resimdeki hatayı aldıysanız uygulamayı açıp deneyin. Birde çok sık takılı kaldıysa telefon kapatılsın ve açılarak denensin. 

WhatsApp mesaj gönderilemedi iphoneWhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin

WhatsApp mesaj gitmiyor ünlem çıkıyor çözüm adımları

Aramalarda yazan olmuş mu veya Tweet atan var mı diyerek araştırdıktan sonra olası sebepler üzerinden yapılacaklara bakınız.

Sorun sık sık çıkıyorsa;

  1. İlk tahmin uygulamada sorun olduğu. Sunucularında bir sorun olabilir. Türkiye' nin dışında ülkelerde de sorun vardır
  2. Farklı kullanıcılara da gönderdiğinizde çıkıyor mu
  3. Telefon kapatılma yöntemi denensin
  4. Uygulamanın içerisinden deneyin
  5. İnternet bağlantınızı değiştirin
  6. Sorun çıkarabilecek uygulamaları durdurun
  7. Web uygulamasını deneyin
  8. Bip varsa deneyin
  9. VPN' ni unutmayın
  10. Whatsapp' ın ayar köşesinden yardımla sorunu iletin

Yardım şeklinde gelen taleplere yanıt veremiyoruz. Biz sadece içeriklerimizle okuyucularımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 20:42