WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin

WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin veya yeniden göndermek için WhatsApp' ı açın ne demek neden fotoğraf video gitmiyor ve ünlem çıkıyor. Net bilgi burada.

WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin
müşteri hizmetleri

Whatsapp mesaj göndermede hata uyarıları 3-4 başlıkta oluşabiliyor. Bu yazıda internet ile ilgili sorunlarda ekrana gelen uyarılardan biri olan "mesaj gönderilemedi tekrar deneyin" sorununu ele alacağız. WhatsApp ! ünlem çıkıyor ve "Mesajınız gönderilemedi tekrar gönder" şeklinde de bir hatayla karşılaşabilirsiniz. 

Whatsapp mesajlaşmada hala en çok kullanılan uygulama olmayı sürdürüyor. Yeni güncellemelerinde profildeki resmin alınmasını engelleme ve gelen mesajı belli bir sayıda kişiye gönderme gibi önemli değişime gidiyor. Facebook' un uygulamayı satın almasıyla daha da gelişen Whatsapp, Facebook' un sunucularına bağlı olduğundan burada sorun çıktığında Whatsapp' ta etkilenmekte.

Facebook' ta gönderim sorunu yaşandığında Whatsapp uygulamasında da sorun görülebiliyor. Bence bir birinden ayırması gerekiyor. Senede 7-8 kez mesaj gönderilmiyor veya mesaj gelmiyor sorunu çıkmakta. 

WhatsApp mesaj gönderilemedi WhatsApp' açın nedir?

Örnek görselde yaşadığımız mesaj gönderilemedi hatası internet erişiminde yaşanan anlık sorunlarda daha çok çıkmakta. Yani uygulamanın kendisi kaynaklı pek çıkmamakta.

WhatsApp mesaj gönderilemedi iphoneWhatsApp mesaj gönderilemedi android

Birine veya gruba fotoğraf veyahut video göndermek istediğinizde anlık çıkan bir hata. Bu telefonun galerisinden gönderildiğinde çıkıyor. Whatsapp' ı açından kasıt uygulamadaki + simgesine dokunarak göndermek istediğiniz medya dosyasını seçerek gönderin demek istiyor. 

Mesaj alını dışında galeriden gönderilmelerde gönderim sırasında kesinti yaşanabilir. Ama uygulamanın kendi gönderme butonuyla işlem yaparsanız gönderip yarıda kesilsede daha sonra tekrardan başlatabilirsiniz.

Resimdeki hatayı aldıysanız uygulamayı açıp deneyin. Birde çok sık takılı kaldıysa telefon kapatılsın ve açılarak denensin. 

WhatsApp mesaj gönderilemedi tekrar deneyin

WhatsApp mesaj gitmiyor ünlem çıkıyor çözüm adımları

Sorun sık sık çıkıyorsa;

  1. İlk tahmin uygulamada sorun olduğu. Sunucularında bir sorun olabilir. Türkiye' nin dışında ülkelerde de sorun vardır
  2. Farklı kullanıcılara da gönderdiğinizde çıkıyor mu
  3. Telefon kapatılma yöntemi denensin
  4. Uygulamanın içerisinden deneyin
  5. İnternet bağlantınızı değiştirin
  6. Sorun çıkarabilecek uygulamaları durdurun
  7. Web uygulamasını deneyin
  8. Bip varsa deneyin
  9. VPN' ni unutmayın
  10. Whatsapp' ın ayar köşesinden yardımla sorunu iletin

Whatsapp mesaj gönderilemedi hatasının dışında Whatsapp mesaj gitmiyor ve mesaj gelmiyor yazımıza bakın. 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 00:39
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri