WhatsApp mesajların yedeğini geri yükleme

WhatsApp uygulamasında alınan yedeği geri yüklemek için ne yapılmalı? Yedek geri yükleme olarak iPhone' u örnek gösterdik. İşlemler Android, Huawei ve Samsung içinde geçerli.

WhatsApp mesajların yedeğini geri yükleme
müşteri hizmetleri

Whatsapp yedeklerini geri yüklemek isteyen kişinin öncelikle bir dosya yönetici uygulaması indirerek işe başlaması gerekmektedir. Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/Whatsapp/Databases dosyasını bulmalıdır. Geri yüklenmesi gereken verilerin kayıtlı olduğu SD karta bağlı olarak karşınıza çıkacak olan Dahili ya da Ana yedekleme seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Whatsapp yedeği geri yüklemek için yedekleme dosyası seçilerek işlem başlamaktadır. Daha sonra ilerleyerek seçenekleri takip ederek Whatsapp yedeği geri yüklenmektedir.

Whatsapp yedekleme her kişinin yapabileceği basit bir işlemdir. Bu sayede kişiler Whatsapp konuşmalarına ulaşabilmektedir. Whatsapp sık kullanılan bir uygulama olduğu için Whatsapp verileri de oldukça önemli olabilmektedir.

Whatsapp yedeklerini geri yüklemenin en basit yolu Whatsapp kaldırarak uygulamayı tekrar yüklemektir. Whatsapp yüklendiği zaman ekrana gelen yedekleri geri yükle tuşuna basılmalıdır.

Mesajlar nasıl yedeklenir?

  • Uygulamanın ayarlarına alt kısımdaki çarkla girelim
  • "Sohbetler"
  • "Sohbet yedeği"
  • "Şimdi yedekle"

Yedekleme verileri siler mi?

Yedek alınırken önceki yedek silinir mi? Yedek alındıktan sonra bir önceki yedek silinir ve güncel yedek oluşur. Ama alınan depolama alanında yeterli yer yoksa yedekleme yapılmaz.

Whatsapp yedeklerini geri yükleme sırasında dikkat edilmelidir. Veriler bi an da silinerek yanlış bir adım atılabilmektedir. Bu açıdan en mantıklı yol uygulamayı silerek tekrar yüklemek olacaktır. Yedekleme esnasında başka bir sayfada gezinmek veya uygulamadan çıkış yapmak gibi hatalar yüzünden veriler geri yüklenemeden silinebilmektedir. Bu da verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açacaktır.

Hangi WhatsApp veriler geri yüklenir?

Veriler yazışmalar ve tüm Whatsapp üzerinden yapılan hareketler yedekleme tuşuna basarak yedeklenmiş olmak zorundadır. Aksi halde Whatsapp verilerine ulaşmak mümkün olamamaktadır. Bu yüzden Whatsapp konuşmaları yedeklemeyi unutmamak gerekmektedir. Yedeklenmeyen veriler geri yüklenemez.

WhatsApp yedek nasıl alınır?

Uygulamadan ayarlara giriniz ve sohbetler yazan yere dokunun. Sonra sohbet yedeğine dokunup ister şimdi yedek alabilr veya günlük, hafta veya aylık seçilebilir. Tüm sohbetlerinizi arşivlemek isterseniz ilgili seçeneği de kullanabilirsiniz.

WhatsApp mesajların yedeğini geri yüklemeWhatsApp yedek nasıl alınır?Hangi WhatsApp veriler geri yüklenir?WhatsApp yedek geri yükleme

WhatsApp yedek geri yükleme

WhatsApp yedeği geri yüklemek için daha önce yedekleme açık ve yedek alınmışsa WhatsApp uygulamasını kaldırdığınızda tekrar geri yüklediğinizde geçmiş sohbet yedeğinin olduğunu ve geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur. Yedek geri yüklenmiyorsa olası sorunlardan internet bağlantı sorunu (wifi ile yapılmalı), telefonda yeterli alan olmaması, doğrulama sorunu ve hesapla ilgili anlık bir sorun olabilir. Telefonuda kapatıp açınız.

whatsapp yedeği aktarmawhatsapp yedeklemiyor

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 13:53
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri