WhatsApp sohbet geçmişini yeni telefona aktarma

WhatsApp, mesaj yedeğini yeni telefona aktarma özelliği için kolları sıvadı ve çalışmalarını gösteren bir resim paylaşıldı. Yakında sohbet taşıma kolaylaşacak.

WhatsApp sohbet geçmişini yeni telefona aktarma
müşteri hizmetleri

Çok fazla tercih edilen uygulamalardan biri olan WhatsApp, çoğu ülkede olmazsa olmazlardan biri. Görüntülü konuşmayla ilgili son yaptığı güncellemeyle olumlu temkiler aldı ve bu özelliği genişletmek için yeni çalışmalar yapıyor. Bu konumuzda ise çok sık olmasa da hemen hemen herkesin başına gelebilecek WhatsApp sohbet taşıma sorunu için yeni gelişmeleri paylaşacağız.

En çok problem çıkaran iPhone' daki WhatsApp mesajları Android telefona taşınması. Çoğunluğun uğraşmak zorunda kaldığı bu durum için uğraşmadan sıfırdan kullanım tercih ediliyor. Bazı programlarla veri taşıması yapılabiliyor ama çoğu uğraşmak istemiyor. Bu hem iOS ile alakalı hem WhatsApp kaynaklı bir problem diyebiliriz. Geliştirici bunun farkına geçte olsa vardı ve çalışmalara başladı. 

Geliştirici görüntülerine göre Android' den iPhone veya iPhone' dan Android' e kolayca taşıma yapılabilecek. Şu an için çalışması devam eden ve testlerden sonra kullanıma açılacak olan özellik çoğu kullanıcıyı sevindirecektir.

İlk denemeler masaüstü versiyonunda yapıldı. Web sürümde denenen ve duruma göre mobile geleceği belirtiliyor. İşlem için WiFi önerisi yer aldığı ve belki şirketin diğer uygulamaları içinde bağlantılı bir şeyler çıkarılabilir.

Diğer bir gelişmede geçtiğimiz haftalarda silinen mesaj konusunda çalışmaların devam ettiği yönünde paylaşımlar var. Her ne kadar herkes için olumlu olmasa da büyük bir yenilik diyebiliriz. Yani önemli yenilikler yakında diyebiliriz. Zaten çok sık elle tutulur bir yenilik çıkarılmıyor ama bunlar çok önemli diyebiliriz. 

Bu özellik çıkana kadar EaseUS MobiMover ve Syncios gibi programlardan yararlanılabilir.

WhatsApp sohbet geçmişini yeni telefona aktarma

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 21:10
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri