Windows Phone 8.1 Tanıtımında Lumia 930 ve Lumia 630 da Sahne Alabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2 Nisan’da düzenlenecek Microsoft BUILD Konferansında yazılım devi Microsoft mobil işletim sistemi için kapsamlı yeniliklerin yer aldığı bir güncelleme duyuracak. Güncelleme neticesinde Windows Phone 8.1 sürümüne yükseltilecek işletim sisteminde Cortana adlı sesli asistan hizmeti, kişiselleştirilebilir ana ekran, yazılım tarafında özelleştirmeler ve bildirim merkezi öne çıkan yenilikler olacak.

Andronova

Microsoft’un tanıtımlar yapacağı etkinlikte görünüşe bakılırsa Nokia’nın da sahne alacağı ciddi şekilde konuşulmaya başlandı. Mynokiablog sitesinin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Microsoft BUILD Konferansı’ında bir süredir hakkında iddialar kol gezen Martini kod adlı Lumia 930 ve Moneypenny kod adlı Lumia 630 da tanıtımda sahne alacak.

Lumia 930, 920 ve 925 modellerinin devam modeli niteliğinde olacak. Teknik özellikler noktasında Lumia 1520’ye benzer özellikler sergilemesi beklenen gizemli telefon yılın ilk yarısında Nokia’yı mobil kategoride temsil edecek üst seviye telefon olacak.  Uluslararası arenada boy gösterecek yeni amiral gemisinin 5-inç boyutunda Full HD ya da HD çözünürlüklü ekrana sahip olması bekleniyor. İşlemci tarafında Lumia 1520’de olduğu gibi 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 yer alacak. 2GB RAM, Xenon flaşlı 20.7MP çözünürlüklü arka kamera, 16GB depolama ve artırılabilir hafıza cihazın öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Tanıtımda sergilenecek bir diğer akıllı telefon Lumia 630 ise giriş seviyesinde Nokia’nın yeni temsilcisi olacak  ve Lumia 520‘nin gölgesinde kaybolan Lumia 620’nin yerini alacak. 4.5-inç boyutunda 840 x 480p çözünürlüklü ekranla donatılacak telefonda işlemci birimini Snapdragon 400 oluşturacak, RAM değeri ise 1GB olacak. Tek ve çift SIM kart seçenekleri sunacak Lumia 630’da dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise ekrana yerleştirilen sanal butonlar olacak.

Lumia 630

Lumia_630

kaynak: mynokiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.