Intel Movidius’u satın aldı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Intel Movidius’u satın aldı. Intel, yeni nesil bilgisayar teknolojisi ve yapay zeka çalışmaları için Movidius‘ u aldı. 3 Boyutlu teknoloji ve yapay zeka için önemli bir şirket.

Ad imageAd image

Movidius, düşük sistemler ve güçlü yonga üstü sistemler üzerine çalışma yapan teknoloji şirketidir. Çalışma yaptığı büyük şirketlerden bazıları Google, Lenovo ve Intel gibi dev şirketler. Aynı zamanda Intel’ in RealSense geliştirme ortaklarından. Movidus, aynı zamanda 3 boyutlu sensör teknolojisine de yöneldi. 

Intel’ den Başkan Yardımcısı Walden, Movidius’ un satın alınmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Intel, Movidius’ un satın almasından dolayı teknolojide yenilikler konusunda daha hızlı ilerleme kaydedileceğini düşünüyor.

Silikon Vadisi, İrlanda ve Romanya’ da ofisleri bulunan Movidius’ un yeteneğini satın alması ile Intel’ e katılındığını söylemek yanlış olacaktır. Malum şirketin şuan180 çalışanı bulunmakta. Aynı zamanda 86,5 milyon dolar gibi bir yatırımda toplamayı başarmıştır. 

Movidius alımı, yapay zeka çalışmaları için büyük atılım olacağı söylüyor. Yapay zeka ile makineler aynı zamanda düşünebilen varlık haline gelebilecek.

Ad imageAd image

Intel Movidius’u satın aldı


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 05:53

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe