Xbox One Oyun Konsolu Şimdi iOS’ta

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Oyun konsollarının daha etkin ve daha sık kullanılmasını görev edinen yeni nesil konsol üreticileri Sony ve Microsoft, bunun en kolay yolunun kullanıcıların sürekli olarak yanında taşıdıkları ve canlarından çok sevdikleri telefonlara konsolları port ederek yapabileceklerini anladılar.

teknik destek

Bu deneme aslında Nintende Wii U ile başlayan bir süreç Nintendo yeni nesil konsolunda konsolla birlikte bir ekran vererek farklı bir kullanıcı deneyimi sunmuştu. Nintendo oyunlarını sever yada sevmezsiniz ama yaptığı bu değişikliği takdir etmemek yanlı bir tutum olacaktır diye düşünüyorum.

Bu donanım iyiydi güzeldi ama kullanıcıya ek bir masraf sunuyordu. Firmalarda bu yüzden telefonumuza kuracağımız küçük bir program vasıtasıyla bu sorunu aşmış gibi görünüyorlar. Önce Sony Play Station 4 ile ilgili programını duyurdu. Android ve iOS için geliştirilen programın tüm detaylarını daha önceki yazımda sizlerle paylaşmıştım. Bu gün duyurusunu yapacağım program ise Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One için çıkartılan bir uygulama. Gelin Nintendo Wii U’nun tanıtım filmini bilikte izleyelim.

4e3qaPg_keg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu uygulamanın da diğer uygulamadan farklı bir tarafı pek yok. XBox One ara yüzünü telefonunuza yansıtan bu program ile

Evin içindeyken

  • Telefonunuzun klavye ve dokunmatiği ile Xbox One’ı uzaktan kontrol edilmesi
  • Televizyonunuz ile internette gezinti yapabilmeniz
  • XBox Live arkadaşlarınızla ve Smart Glass uygulamasına sahip arkadaşlarınızla Chat yapma imkanını bu uygulama ile kullanabiliyorsunuz

Evin dışındayken

  • XBox konsolunuz da oynadığınız oyunun içeriğine ve karakterinizin silahlarına, cephanesine, itemlerine bakmak ve Pear to Play oyunlarda konsolu açmadan bazı özellikler satın almak veya diğer kullanıcılarla takas yapabilmek
  • Diğer oyuncuların o anda oyunda nasıl bir performans sergilediğine dair videolarını izleyebilmek gibi özellikleri bu uygulama ile telefonlarımızda kullanmaya başlıyoruz.

Tüm bu çalışmalar sosyalliğin sadece Facebook, Twitter, PSN ve XBox Live zanneden bir gençlik yetişmesine sebep oluyor. Lütfen hem kendiniz hem çocuklarınız hemde çevrenizdekilere oyunlara çok fazla zaman ayırmamasını söyleyin. Bunu oyunlara çok fazla zaman ayırmış ve çok fazla zaman kaybetmiş biri olarak sizlerden rica ediyorum.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!