Xiaomi’nin İlk Tablet Tecrübesi: MiPad Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasını yükselen değerlerinden Xiaomi bugün Pekin’de düzenlenen bir tekinlik kapsamında ilk tablet modeli  MiPad’i resmen duyurdu. iPad mini tasarımını andıran plastik yapılı tablet iPad mini ile aynı ebatlara ve hatta aynı ekran çözünürlüğüne sahip.

teknik destek

MiPad’in güç biriminde 2.2GHz hızda çalışan Cortex A15 tabanlı  ve düşük güç tüketimli dört çekirdekli Tegra K1 yonsageti bulunuyor. Tabletin grafik yükünü ise 192 çekirdekli Kepler mimarili grafik birimi üstleniyor. 7.9-inç büyüklüğünde 2048 x 1536p çözünürlüklü ve inç başına 326ppi değer sunan bir ekranın yer aldığı MiPad tablette 2GB LPDDR3 RAM, 16 ve 64GB depolama seçenekleri mevcut. Tablet ayrıca 128GB’ye kadar microSD kart desteği de sunmaktadır.

Android 4.4 KitKat arayüzü, MIUI arayüz, Sony üretimi f/2.0 diyafram aralığına sahip 8MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera, 6.700mAh kapasiteli pil, Bluetooth 4.0, 8.5mm kalınlık, 369 gram ağırlık ve LTE desteği MiPad tabletin öne çıkan diğer özelliklerini sergiliyor.

iPhone 5C’de olduğu gibi farklı renk seçenekleri sunan tabletin 16GB modeli 240$, 64GB seçeneği ise 270$’dan satışa sunulacak. Xiaomi yılın ikinci yarısında ülkemizde de satış işlemine başlayacak. Bu sebeple MiPad’in yılsonuna doğru ülkemize de giriş yapması beklenebilir.

lVp34KQbAqk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!