Zoom please wait the meeting host will let you in soon

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Please wait the meeting host will let you in soon Zoom uygulamasını açarken telefonda çıkmakta. Tabi bilgisayarda böyle bir hatanın çıktığını henüz duymadık diyebiliriz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Please wait, bu yazıyla başlayan mesaj ile toplantı sahibinin yakında toplantıya sizi alacağından bahsetmekte. Genelde yönetici veya öğretmenin gönderdiği link ile davet edilir ve katılıp onayı ile görüşme başlar. Tabi bir kaç gündür bu ekranda kaldığı oluyor. Nedeni uygulamayla alakalı ve bağlantının yapılmamasıyla sonuçlanıyor.

Davette sorun yaşandığında yetkili kendi meeting ID ve şifresini gönderip bu şekilde bağlanmasını önerir. Burada dikkat edilecek husus kullanılan kullanıcı adının daha önce kullandığınız hesapta yer alanla aynı olmaması önemli.

‘s personel meeting room, kişisel toplantı odası anlamına gelen bir karşılama mesajı ve bazen bu şekilde uzun bir zaman kalırken bazen 3-4 dakika içerisinde otomatik görüşme açılıyor.

Çıkan hata değil bekletme ekranı ve genelde bekletmeden direk toplantıya başlanır. Ama yoğun bir kullanımda veya kullanıcı sayısında uzun süren aksaklıklar çıkmakta.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Çevrenizdekilerle görüşüp onlarda da aynı sorun var mıdır kontrol ediniz.
  • Bazen bir kaç kez iptal edilerek sorunsuz bağlantı yapıldığı oluyor.
  • Görüşmeyi başlatanın internet hızının ve kopmaların kontrol edilmesi gerekebilir.
  • Cep telefonun sistem gereksiniminde eksiklik veya donanımda yetersizlik görülebilir.
  • Gelen bir Zoom güncellemesinin buna neden olması mümkün ve eski bir sürümle test etmenizi kesinlikle öneririz.
  • İnternet sıkıntılıysa o zaman modemin fişinin çekilmesi ve denenerek duruma göre sıkıntısız bir dns tanımlanıp denenmesi.

İşte bunların denenmesi ve duruma göre yapılan analizle bir yol izlenebilir. Lakin çoğunluk uygulama yoğunluğunun yol açtığı bir etken. Bağlantı yapamayanlara öncelikle önerimiz tekrardan görüşmenin başlatılması ve aynı problem oluyorsa katılımcı sayısını azaltarak test edilmesi. Sonrasında kademeli arttırılıp test edilebilir.

Zoom please wait the meeting host will let you in soon


Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 20:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak