Android Telefonları

Optimus G2, İnce ve Benzersiz Bir Tasarıma Sahip Olabilir

teknoloji hattı

Optimus G modelini yenileyerek Optimus G Pro’yu MWC 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunan LG, sadece ülkesi Güney Kore’de 500 bin satarak önemli bir başarıya imza attı. Büyüyen ekran boyutunun yanı sıra, daha hızlı işlemci, daha güçlü bir kamera ve sunulan yazılım desteği Optimus G Pro’da dikkat çeken detayların başında geliyor.

Üst seviye modellerini G serisi altında konumlandırmayı hedefleyen LG’nin asıl sürprizi ise Optimus G2 olacak. Eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde tanıtılması beklenen telefonun Galaxy Note III ile aynı döneme rastlaması LG’nin Note III’e ciddi manada bir rakip oluşturduğunu gösteriyor.

Qualcomm 800 işlemcisi, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den güç alması beklenen telefonda Full HD çözünürlüklü 5-inç ya daha üzerin bir ekran bekleniyor. Mobil dünyasının en güçlü telefonlarından bir olmaya aday Optimus G2’de asıl dikkat çeken detay ise ultra ince bir tasarım olacak. Son olarak Oppo firmasının 6.1mm kalınlığında bir telefon geliştirdiğini öğrenmiştik. İddialara göre LG, kalınlığı daha da aşağılara çekerek Optimus G2’yi 5.9mm seviyesine çekecek.

5.9mm oldukça iddialı bir incelik. Tasarımda fark oluşturan başka bir ifadeyle benzersiz olan bir diğer yenilik ise ses tuşları ile güç butonunu telefonun arka bölümüne yerleştirilecek olmasıdır. Daha önce hiçbir telefonda karşımıza çıkmayan söz konusu yenilik kullanıcılar cephesinden nasıl bir tepki alır bilinmez ancak telefonun ergonomik yapısını bozabilir.

Bir süre önce LG’nin pazarlama şefi Won Kim’de Optimus G2’nin benzersiz bir tasarım sunacağı noktasında açıklamalar yapmıştı. Benzersizden ifade edilmek istenen ultra incelik ve fiziksel  tuşların arka bölüme yerleştirilmesi anlatılmak istenmiş olabilir. Anlaşılan Optimus G2 cephesinden detaylar geldikçe daha net bilgilere sahip olacağız.

kaynak: Android.gs

teknoloji hattı
7 Yorum

7 Comments

 1. Olcay

  23 Nisan 2013 at 13:05

  LG’nin yolu yol değil.

 2. mustafa

  23 Nisan 2013 at 17:38

  HEp aynı LG aklı ,bu telefonu s4’den önce çıkaraydın yaaaaa. Yazılım desteğini de unutmamak lazım. LG bu kafayla hiçbir yere varamaz:)

 3. Volkan

  23 Nisan 2013 at 19:55

  Her halükarda Note 3’ün gerisinde kalır bence. Bir de şu plastik OLED ekran haberi doğru çıkarsa o zaman güle güle LG 🙂

 4. yedcor

  23 Nisan 2013 at 22:33

  Lg bu telefonu cikarir. Su an android 4.2 var. Ve sonsuza kadar 4.2 de kalır. Alacak olanlar lg yi iyi tanimali.

 5. Aydın

  24 Nisan 2013 at 09:12

  Madem donanımı bu kadar küçültecek teknolojisi var yine 8 mm olsun, kazandığı alanı pil için kullansın. Bakın o zaman nasıl satıyor…

 6. levent

  25 Nisan 2013 at 16:04

  Yeni nesil lcd ler amoledlerden dogal renk parlaklik ve dokunmatik tepkisi olarak cok daha iyi nikltekim note 3 te lcd kullanilacagi nerdeyse kesin gibi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Lütfen, bizi desteklemek için yazıyı paylaşın.