4.7 ve 5.5-inç Ekranlı iPhone’ların Üretimi Başlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ikinci yarısında merakla beklenen akıllı telefonların başında gelen iPhone 6’nın seri üretimi nihayet başlıyor. Reuters’ın Tayvan menşeli Economic Daily News’e dayandırdığı habere göre iPhone 6’nın yapımını üstlenen Foxconn, temmuz ayı içerisinde 4.7-inçlik iPhone 6’yı, ağustos ayında ise 5.5-inç ekranlı iPhone 6’nın seri üretimini başlatıyor.

Andronova

Foxconn haziran ayında iPhone 6 için 100.000 yeni çalışanın işe alınacağı bilgisini verdi. Foxconn CEO’su Terry Gou  ayrıca bir hissedar toplantısında fabrikalarda iPhone 6’nın montaj çalışmaları için 10.000 robotun faaliyete geçeceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl aynı ekran ve farklı kasalarda iPhone 5S ve 5C modellerini duyuran Apple, yayınlanan son raporlara göre bu yıl aynı kasa ve farklı ekran boyutlarında iki iPhone 6 tanıtımı gerçekleştirecek. Tanıtımların 19 ya da 25 Eylül tarihinde olması bekleniyor.

Yine son gelen raporlara göre 4.7-inçlik iPhone 6’da 32 ve 64GB’lik seçeneklerin olacağı, 128GB’lik depolamanın ise 5.5-inçlik iPhone 6’ya özgü olacağı şeklinde. 2,0+ GHz’de çalışan A8 işlemci, 8 ya da 13MP çözünürlüklü arka kamera (5.5-inçlik modelde OIS teknolojisi), iOS 8, geliştirilmiş parmak izi sensörü ve 1.810mAh kapasiteli pil yeni iPhone için iddia edilen özelliklerin başında geliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.