Akıllı telefon temizleyicisi Clean Master uygulaması

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android ve iPhone telefonda bakım programı. Akıllı telefonlarda kullanılan clean master uygulaması önbellek temizleme gerçek ten faydalı mı? Bu sorumuzun cevabı haberimizde…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android tabanlı telefonlar hayatımızda artık eskiye rağmen daha fazla yer edinmeye başladı. Artık hayatımızda ne varsa mobil şeklinde kullandığımız bu cihazlar aracılığı ile yapmaktayız. Yalnız bu teknoloji harikası cihazları sıfır kutusundan çıkartıp kullanmaya başladıktan sonra belirli bir zaman sonra ilk yıllardaki hızını telefon göstermemektedir. İşte bu durumda telefonda bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler bazıları telefonunuzda varolan herşeyi silen yöntemler bazılarıda sadece akıllı telefonunuzda yer alan ve android telefonun yavaşlamasına sebep olan verileri silmektedir. Bu yöntemlerin bazen birincisi bazende ikincisi bu sorunumuzu çözmektedir. İlk olarak bugün tanıtımını yapacağımız clean master uygulaması ile ön bellek verilerinizi siliniz çözüm olmazsa ilk yöntemi yani hard reset işlemini telefonunuza uygulayabilirsiniz.

Akıllı telefon bakım programı Clean Master

Akıllı telefon temizleyicisi Clean Master uygulaması

Yukarıdaki girişimizden sonra yazımızın asıl yazılış amacına geçelim. Gerçekten android telefonlarda kullandığımız fakat daha sonra telefondan sildiğimiz uygulamaların artıklarını bu uygulama temizliyor mu ? Veya sorumuzu değiştirerek şu şekilde sorabiliriz, uygulamaların geride bıraktıkları artıkları silmke için illa bu tarz programlar kurmamız gerekli midir ? İlk önce sondan başlayarak bu sorularımıza cevap verelim;

  1. Telefonunuzdan kaldırdığınız uygulamaların artıklarını programsızda yapabilirsiniz. Özellikle yeni çıkan modellerde ön bellek temizlemesini işletim sistemleride yapabilmektedir.
  2. Eğer kendiniz yapmak isterseniz Clean Master uygulamasını kurarakta yapabilirsiniz. Yalnız bu uygulama bir çok özellik barındırmaktadır. Her özellik için sizin özel olarak yazılıma izin vermeniz gerekmektedir. Bu izinlerden sonra telefonunuzda yer alan bütün artıkları temizleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 09:14

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir