Android 5.1 Bellek Sızıntı Problemi Giderildi, Güncelleme Çok Yakında!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Daha önce de Android 5.0 Lollipop‘a yönelik bellek sızıntısı hatasının nasıl düzeltileceğini sizlerle paylaşmıştık. GÖrünüşe göre Android 5.1 ile bellek problemi halen devam ediyor. Eğer siz de Android 5.1‘i yüklediyseniz ve bellek konusunda problemler yaşıyorsanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Google, Andorid 5.1 bellek problemini çözdü, ancak güncellemeyi henüz yayınlamadı.

Sponsorlu reklam

Android 5.0 ile birlikte başlayan ve Android 5.1’de de devam eden, bir çok kullanıcıdan benzer şekilde hata raporları alınan bellek sızıntı problemiyle, normal şartlarda 1GB ve üstü boş mellek miktarının bulunması gerekirken, bir iki saat sonra bu 600-700MB’lere kara düşüyordu. Bellek problemine karşı Google, bu sefer aceleci davranmak istemiyor ve güncellemeyi yayınlamakta acele etmiyor. Bir sonraki Android 5.1.1 versiyonuyla tamamen gidermek istenilen bellek problemi için çok yakında bir gelişme olabilir ve artık bu sorun maide kalabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google’ın güncellemelerle gelen hataları minimuma indirerek, güncelleme kullanım oranlarının arttırılmasına yönelik daha fazla çalışması gerekiyor.

Sponsorlu reklam

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak