Android 5.1 Bellek Sızıntı Problemi Giderildi, Güncelleme Çok Yakında!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Daha önce de Android 5.0 Lollipop‘a yönelik bellek sızıntısı hatasının nasıl düzeltileceğini sizlerle paylaşmıştık. GÖrünüşe göre Android 5.1 ile bellek problemi halen devam ediyor. Eğer siz de Android 5.1‘i yüklediyseniz ve bellek konusunda problemler yaşıyorsanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Google, Andorid 5.1 bellek problemini çözdü, ancak güncellemeyi henüz yayınlamadı.

Andronova

Android 5.0 ile birlikte başlayan ve Android 5.1’de de devam eden, bir çok kullanıcıdan benzer şekilde hata raporları alınan bellek sızıntı problemiyle, normal şartlarda 1GB ve üstü boş mellek miktarının bulunması gerekirken, bir iki saat sonra bu 600-700MB’lere kara düşüyordu. Bellek problemine karşı Google, bu sefer aceleci davranmak istemiyor ve güncellemeyi yayınlamakta acele etmiyor. Bir sonraki Android 5.1.1 versiyonuyla tamamen gidermek istenilen bellek problemi için çok yakında bir gelişme olabilir ve artık bu sorun maide kalabilir.

Google’ın güncellemelerle gelen hataları minimuma indirerek, güncelleme kullanım oranlarının arttırılmasına yönelik daha fazla çalışması gerekiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın