Android 7.0 Nougat alacak cep telefonları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Android 7.0 güncellemesini alacak bazı cep telefonu marka modelleri! Nexus, General Mobile, HTC, LG, Sony, Huawei, Motorola, Asus ve Samsung. Android 7.1 hangi modellere gelecek?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

2016 Yılında Google’ nin Nexus cihazlar için çıkardığı Android 7.0 sürümü bu ay itibaren bazı marka modeller için beta sürümleri yayınlandı. Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak bazı marka model cihazlara yer verdik. Listede yer almayan cihazlar içinde yorum bırakabilirsiniz.

Android 7.0 özellikleri

Android 7.0 Nougat alacak cep telefonları

Android 7.0 işletim sisteminin bazı özellikleri: Aynı anda iki uygulamayı çalıştırabilme, çoklu pencere özelliği, gelişmiş bildirim merkezi, sayfa tasarımında bazı yenilikler, bildirim ikonlarına müdahale etme, istediğiniz bildirimi engelleme, grafikte görünüm değişikliği, gece mod özelliğ, yeni emoji’ ler, pencereler arasında geçiş yeniliği, dosya şifreleme özelliği, bazı güvenlik düzenlemeleri, daha kaliteli grafik ve daha iyi performans sunuyor.

Android 7.0 güncellemesi alacak Nexus ve General Mobile cihazları

Android’ in en yeni sürümlerini alan modellerin başında Nexus ve General Mobile geliyor. Yakın zamanda cihaz listesine Android One’ de eklendi. Öncelik listesinde yer alan Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, GM5 Plus ve 4G modellerine gelmesi bekleniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

HTC tarafında ise Android 7.0 yeni sürümü alacak cihazlar arasında HTC One A9, M9 ve HTC 10 kesin olarak yer almakta. Aynı zamanda HTC 10 yeni güncellemesini aldı. Yeni sürümleri beklemekte. HTC Desire 530 ve One M8 içinde henüz bir açıklama yapılmadı.

Samsung, güncelleme konusunda en çok eleştiri alan markalar arasında başı çekiyor. Galaxy S7 / edge, Note 5, Galaxy S6 / Edge ve S6 Edge+ modellerine yeni sürüm gelmesi bekleniyor. Dün yayınladığımız haberde Galaxy S7 ve S7 edge için Android 7.0 beta sürümü yayınlandığını açıklamıştık. Samsung bu ay içerisinde bu modeller için stabil sürümü yayınlayacağı bekleniyor.

Galaxy S5 ve Note 4 modelleri için Android 7.0? Her iki model içinde kesin olmayan bilgiye göre güncelleme kapsamında yer alacaklar.  

android 7.0 alacak cep telefonları

LG için Android 7.0 alacak cihazlar

LG yeni Android sürümleri için LG G5, G4 ve LG V10 modellerine ilk sırada yer vermekte. Yakın zamanda LG G5 güncelleme alan cihazlardan biriydi. LG tarafında güncelleme konusunda sorun beklenmemekte.

Sony, Xperia Z3+, Z4 Tablet, Z5, Z5 Premium, Z5 Compact, X Performance ve Xperia XZ için güncellemeyi yayınlamıştı. En güncel sürümler bu modellere gelmesi bekleniyor.

Huawei Android 7.0 güncellemesi alacak cihazlar

Huawei P9, P9 Plus, Mate 8 ve Huawei P8 modellerine gelmesi bekleniyor. İlk güncelleme P9 ve P9 Plus modellerine gelmesi bekleniyor. Sonrasında Huawei G8, Nova ve Nova Plus modellerine gelebilir.

Motorola Android 7.0 güncellemesi alacak cihazlar

Android 7.0 sürüm güncellemesini alan 4. jenerasyon Moto G modeli ve G Plus modeline ulaştı. Sonrasında Moto X Pure Edition, G Play, X Play, X Style, X Force, Droid Maxx 2, Turbo 2 ve Moto Z modellerine gelmesi bekleniyor. 

Asus Android 7.0 alacak cihaz modelleri 

ASUS Zenfone 3, Zenfone 3 Laser, Zenfone 3 Deluxe, Zenfone 3 Max ve 3 Ultra modelleri. Aynı zamanda Zenfone 2, 2 Laser ve Zenfone Go modellerine gelmesi bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 19:45

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak