Android ana ekranda klasör oluşturma

Andronova

Android işletim sistemi yüklü telefonlarda ana ekranda klasör nasıl oluşturulur ve uygulamaları bir dosyada nasıl toplanır detaylar resimli anlatım haberimizde…

Samsung, LG, Sony gibi android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda ana ekranda bulunan uygulamalarınızı tek bir klasörde nasıl toplayabileceğinizi bu haberimizde detaylı olarak sizlerle paylaşacağız.

Android telefonlarda bir çok uygulama yüklenmektedir. Bazen uygulamaların kısayolları ekranı verimli olarak kullanmanıza engel olabilmektedir. Bundan dolayı telefon ekranının kullanılabilir seviyeye getirilebilmesi için aynı içeriğe sahip uygulamaları tek bir dosyada toplamanız gerekmektedir. Ayrıca yüklediğiniz onlarca uygulama içerisinde aradığınız uygulamayı bulmak bu sistemde daha kolaydır.

Genellikle uygulama simgeleri çok büyük olamadığından ve birbirlerine benzerlikleri bulunduğundan çok kullandığınız bir uygulamanız yerini ekranda bulamayabilirsiniz. Örnek verecek olursak mesajlaşma uygulamalarını tek bir klasörde toplayabilirisniz. WhatsApp, Wirofon gib… Samsung , LG, HTC, Xiaomi , Sony , Huawei, Lenovo  telefonlarda ana ekran klasörü için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Android ana ekranda klasör oluşturma 

  • Klasör içerisine alacağınız uygulamanın üzerine parmağınızla basılı tutunuz.
  • Aynı içeriğe sahip uygulamanın üzerine sürükleyiniz.
  • Bu işlemden sonra karşınıza otomatik olarka yeni klasör gelecektir.

Android ana ekranda klasör oluşturma

  • Klasör oluşturduktan sonra yeni klasör adını değiştirmek için klasör adına tıklayınız. Bu işlem sırasında klasör adını değiştirebildiğiniz gibi klasör rengini değiştirebilirsiniz.

telefonda dosya açma

Android telefonlarda genel itibariyle klasör oluşturma bu şekilde yapılmaktadır. Fakat kullandığınız telefon modeline göre bazen farklı seçeneklerde karşınıza gelmektedir. Ayrıca tasarım olarakta marka ve modele göre bazı değişiklikler olabilmektedir.


Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 15:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir