Android Galaxy Note 3 Wi-Fi açılmıyor çalışmıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonda wifi açılmıyor kablosuz bağlantı yapılamıyor. Samsung Galaxy Note 3 modelinde wifi çalışmıyor sorunun nedeni ve çözüm önerilerimiz bu haberimizde…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android 5.0 Samsung Galaxy A1 A2 A3, J1, J2, J3, Galaxy S4, S5, S6, S7 ve Note serilerinde Wi-Fi kablosuz ağ açılmıyor Wi-Fi çalışmıyor çözümü nedir? 

Samsung markasının üst sekment telefon modeli olan galaxy note serisinde yaşanan bir sorunu bu haberimizde yayınlayacağız. Note serisi akıllı telefonların bir adım ötesinde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle internet e-posta çizim not alma gibi işleri yoğun kullanan meslekler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bu yüzden çok fazla biraz önce saydığımız işlerle alakası olmayan kişilerin bu telefonu kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu telefon saydığımız özellikleri kullanabilmke için ekran boyutu diğerlerine göre biraz daha fazla olmaktadır. Ayrıca fiyat aralığı olarakta yukarlarda yer alan note serileri bazen karmaşık bir yapısıda bulunmaktadır. Bu kadar bir girişten sonra yazımızın başlığında bahsettiğimiz sorunun nedenini ve çözümüne geçelim.

Galaxy note 3 modelinde Android 4.4.2, Android 5.0, Android 5.1 ve Android 5.1.1 işletim sistemi yüklü olduğu halde bazı modellerinde wifi bağlantı sorunu yaşandığı forum sitelerinde yer almaktadır. Doğal olarak galaxy note 3 modelini kullanan kişiler bu sorunun donanımsal mı yoksa yüklü olan yazılımdan mı kaynaklandığını merak etmektedirler.

Android Galaxy Note 3 Wi-Fi açılmıyor çalışmıyor

Cep telefonumun Wi-Fi’ ni açamıyorum aktif olmuyor!

Yukarıdaki resimde olduğu gibi wi-fi bağlantı ikonu sönük bir halde bulunmaktadır. Bu sorunun çözümü için aşağıdaki önerileri yapabilirsiniz;

  1. İlk önce galaxy note 3 telefonunuzu fabrika ayarlarına  çeviriniz.
  2. Yukarıdaki işlemlerin ardından halen sorun devam ediyorsa cihaza format atınız.
  3. Eğer telefona rom attı iseniz rom atmadan önce sürüme dönüş yapınız.
  4. Yazılım olarak son işlemini galaxy note 3 modelinin orjinal stock room işletim sistemini yeniden kurunuz.
  5. Bu işlemlerin ardından halen sorun devam ediyorsa yapmanız gereken yetkili servise vermenizdir. Çünkü sorununuz büyük bir ihtimalle donanımsaldır.


Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 21:06

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir