Android Platformu için Hizmet Veren Amazon Appstore’da Uygulama İndirme Geçen Yıla Göre %500 Arttı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android dünyasında Google Play Store’un yanı sıra uygulama çeşitliliği açısından önemli bir alternatif oluşturan Amazon Appstore yaz döneminde Avrupa’ya açılmak gibi bir hedeflerinin olduğunu açıklamıştı. İlk olarak Amerika’da kayda değer satışlar gerçekleştiren Kindle Fire tabletlerin bünyesinde yer alan uygulama mağazası, Amazon’un tablet çeşitliliğini arttırmasının yanı sıra farklı üreticilerin cihazlarında da kullanılabilmesiyle önemli bir büyüme kaydediyor.

Andronova

Eylül başında ilk olarak Büyük Britanya, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi önde gelen Avrupa ülkelerinde faaliyetlerine başlayan Amazon Appstore halen ülkemizde resmi olarak kullanılabilir değil. Google Play Store kadar uygulama zenginliği sunmasa da her geçen uygulama sayısı ve kalitesindeki artış bunun yanında geliştiricilerin bu platform için istekli olmasıyla uygulama indirmede tam bir patlama yaşandı.

Geçen yıldan bu yana %500 artan indirme sayısının yanında platformun her geçen gün dünya genelinde yayılma politikası ve geliştiricilerin için sağlanan kolaylıklar Amazon Appstore’ı ileride daha iyi yerlere getirecektir.

Android için Amazon Appstore Direktörü Aaron Rubenson, şirketin uygulama ve oyun geliştiricileri için uçtan uca çözüm sunduklarını belirtirken geliştiricilerin Amazon WEB Services altyapısından da yararlandıklarını bildirdi. Yazılımcılar için önemli bir ek gelir oluşturulmasına izin veren platform bu sayede müşteri artırımı sağlamaktadır. Açıklamaların devamında ise geliştiricilerin işlerini kolaylaştırmak ve işlerinde büyüme sağlamak amacıyla her türlü desteği sağlıyoruz ifadelerini kullandı.

Google Play Store’da en fazla hasılat yapan 25 uygulamanın 23’ünün Appstore’da yer aldığını düşündüğümüzde açıklamaların ne derece yerinde olduğunu görüyoruz. Resmi olarak hizmete ilk başladığında 4 bin uygulamaya sahip olan Amazon Appstore bir yıl içinde inanılmaz bir büyüme kaydetti resmi kaynaklar eylül ayında uygulama sayısını 31 bin olarak açıklamıştı. Yeni pazarlara açılma hem yeni geliştiricilerin eklenmesi hem de yeni uygulamaların eklenmesi anlamına geliyor ki uygulama sayısının 50 bine ulaştığı ifade edilmekte.

kaynak: bgr.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın