Google Play Music Türkiye’den Nasıl Kullanılır?

Google Play Music Türkiye’den Nasıl Kullanılır? Nasıl İndirilir Nasıl Yüklenir?

Google, Ağustos 2011’de yeni bir platforumu olan Google Music servisini Android kullanıcıları için hayata geçirmişti. Google Music sayesinde internet olan her yerde kişisel mp3’lerinizi bilgisayarınızdan ve Android cihazınızdan dinleyebiliyorsunuz.

Google, geçtiğimiz günlerde Google Play servislerini duyurmuş bunun haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu değişimle birlikte artık Google Music servisinin de adı Google Play Music olarak değişti. Bu değişimle birlikte artık müzikler direkt Android Market’ten (yeni adıyla, Google Play Store) dinlenebilmekte.

Yakın zamanda tüm Dünya’da kullanıma açılması beklen ama şimdilik sadece Amerikada çalışan bu servisi siz de Türkiye’den kullanabilirsiniz.

Nasıl mı?

Şimdi  sizlere beklemek yerine ufak bir kaç yöntem ile Türkiye’den de Google Play Music uygulamasını nasıl kullanabileceğinizi göstermeye çalışacağım.

Öncelikle sistem şu an için beta olduğundan dolayı gönüllü kullanıcılar için aktif olabiliyor, bu yüzden davetiye sistemiyle denenebilmekte.

1. Ücretsiz olan Free Hide IP 3.6.6.6 programını  bilgisayarınıza kurun. Free Hide IP, ister belirli aralıklarla, ister otomatik olarak IP’nizi değiştirmeye yarayan bir proxy programı.

İndirmek için BURAYA TIKLAYIN! brothersoft.com/download-free-hide-ip-343405.html

2. Programı yükledikten sonra açın ve sonra, Hide IP tıklıyorsunuz ve sizin Amerikan IP Adresiniz oluyor.

3. Google Play Music’e Internet Explorer 9 ve Mozilla Firefox 5.0.1 ile Davetiye isteyebilirsiniz.

4. Google Hesabınıza Anasayfadan Giriş yapın ve Google Play Music play.google.com/music/listen adresine gidin.

5. Request invitation linkine tıklayın ve davetiye gelmesini bekleyin.

6. Sonra size bir mail ile hesabınızın aktive edildiği maili ulaşacak. Sonrasında giriş yapmak istediğiniz mail adresiyle giriş yapacaksınız. Diğer mail adresleriyle girdiğiniz zaman sadece Amerika’da aktif olduğunu belirten uyarıyı almaya devam edeceksiniz. Aktif olduktan sonra indirdiğiniz programı bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

7. Sadece davetiye için gerekli bir uygulamadır, sildiğiniz zaman herhangi bir problem yaratmaz.

8. 20.000 adet mp3 yükleyebilirsiniz.

9. Bir püf noktası: iTunes uygulamanız yok ise indirin, google play music uygulamasından otomatik olarak itunes’a eklendiği zaman google play music’e de eklenmesini onaylamayı unutmayınız. Böylelikle çok kolay bir şekilde itunes’tan indirdiğiniz dosyaların klasörünü itunes’a eklediğiniz zaman mp3’leriniz hem google play music’e hem de android platformlu cep telefonunuza eklenmiş olur.

10. Son olarak Account sync‘dan google play music’i güncelleyiniz.

Güle güle kullanmanız dileğiyle.