Google Play Store indirme sorunu ve yükleme hatası

Google Play Store yükleyemiyor sorununun çözümü nedir? Android cep telefonda ve tablette oyun ve uygulama indirirken hata çıkıyor inmiyor. Hata kodu 101, 403, 413, 491, 919 bağlantı yok.

Google Play Store indirme sorunu ve yükleme hatası
müşteri hizmetleri

Google Play Store yükleyemiyor sorununun çözümü nedir? Oyun / uygulama yüklerken yükleme hatası alıyorsanız aşağıdaki adımları deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Google Play Store indirme yükleme hatası

Google Play Store indirme yükleme hatası için çözüm önerileri İşlem yaptığınız cep telefonu veya tablette Wi-Fi veya mobil veri bağlantının olduğundan emin olunuz. Cihazı kapatıp açınız. Google Play Store uygulamasını Google Play Store indirme yükleme hatasıtekrar çalıştırınız. 

Google Play Store indirme sorunu ve yükleme hatası

Cihazın tarih ve saati doğru mu kontrol ediniz. Güncele değilse güncelleyin

Cihazdan Ayarlar bölümüne giderek Tarih ve saat'e dokunun. Açılan bölümde Otomatik tarih ve saat ve Otomatik saat dilimi seçenekleri varsa ve aktifse (işaretleri kaldır) pasif yapınız. Yanlış tarih ve saat biçiminde ayarlayınız. Tableti veya cep telefonunu yeniden başlatınız. Tekrar Saat ve tarihi manuel olarak, doğru şekilde ayarlayınız. Durum aynıysa tekrar Otomatik tarih ve saat ve Otomatik saat dilimi seçeneklerinin kutucuklarını işaretleyiniz.

Cep telefonu veya tabletin önbelleği'ni ve verilerini temizleyiniz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi'ne dokunun (bazı cihazlarda farklılıklar gösterebiliyor). Google Play Store> Önbelleği temizle> Verileri temizle seçeneğine tıklayınız. Geri oku simgesine dokununuz. İndirme Yöneticisi> Önbelleği temizle> Verileri temizle seçeneğine dokununuz. 

Google Play Store uygulaması ve güncellemelerini tekrar yükleyiniz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi seçeneğine dokununuz. Google Play Store> Güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayınız. Google Play Store için tekrar fabrika sürüme döndürülmesi için Tamam yazısına dokununuz. Google Play Store uygulamasını play store inmiyor tekrar açınız. Sorunsuz bir internet bağlantısı ile tekrar güncellemeleri yapınız.

Android sistem güncellemelerinin yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz güncel değilse yükleyin

Ayarlar / Hakkında veya Sistem güncellemeleri (cihazdan cihaza farklılık gösterebilir). Güncellemeleri kontrol ediniz eğer güncel değilse yüklemek için bilgi ekranını inceleyiniz.

İndirme yöneticisi açık olup olmadığından emin olunuz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi. Bu bölümde İndirilenler, Çalışanlar veya Tümü gibi seçenekler varsa Tümü seçeneğine ulaşmak için parmağınızla sağ tarafa doğru kaydırınız. İndirme Yöneticisi seçeneğine dokunup etkin değilse etkinleştirin.

Cep telefonu ve tablette yeterli depolama alanının olup olmadığını kontrol ediniz

Ayarlar / Depolama bölümünde yer alan Kullanılabilir seçeneğinde ne kadar yer kaldığını kontrol ediniz. Boş alan yetersiz ise cihazda yer açınız.

Sorunlu ve gereksiz Android uygulamalarını kaldırın Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi / İndirilenler seçeneğinde yer alan uygulamaların üstüne tıklayarak Yüklemeyi kaldır seçeneğine dokunun.

Google Play Store için alınan bazı hata kodları: "Bağlantı yok, sunucudan bilgi alınırken hata oluştu, AppName bir hata nedeniyle indirilemedi, bağlantı zaman aşımına uğradı, Google Play Store indirilirken bir hata oluştu, uygulama indirilirken bir hata oluştu, oyun indirilirken bir hata oluştu, 101, 194, 403, 413, 491, 492, 497, 498, 919, 921, 923, 927, bağlantı yok, cihazda yeterli alan yok, cihazda yeterli depolama alanı yok, Google Play Store yüklenirken bir hata oluştu ve oyun / uygulama yüklenirken bir hata oluştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 03:55
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
yusuf tekeli
yusuf tekeli - 2 yıl Önce

Free fire yi yürüyorum ama açılmıyor

gülsün güleç
gülsün güleç - 2 yıl Önce

Her ne denediysem olmuyor

Salih birol
Salih birol - 2 yıl Önce

İnsigram indiriyor yüklenmiyor

sinan çelik
sinan çelik - 2 yıl Önce

samsungu kaldır at

Filiz akıl
Filiz akıl - 2 yıl Önce

Pubg, garena free fire gibi oyunları yukleyemiyorum. İndirilirken bir hata oluştu tekrar deneyin diyor bu 4. Denemem ama ne değişti soyleyim hiç bir şey

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Hepsini deniyorum cihazı servise bile gönderdim yazılım atip geri gönderiyorlar bir saat sonra aynı oluyo yardım edin

muhammetemintosun
muhammetemintosun - 3 yıl Önce

Playstoreindirmek

muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

Ben burdaki seceneklerin hepsine uydum ama uinede olmadi sebebini soylernisiniz.

defne
defne - 3 yıl Önce

Bende denedim ama olmuyor,napmali ya

Derya
Derya - 4 yıl Önce

Hepsini demedim ama hala indiremiyoruum.Lütfen yardımcı olun