Android uygulama çalışmayı durdurdu Security Antivirus

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Android uygulama çalışmayı durdurdu yazısı uygulama yöneticisini açtığınızda karşınıza çıkıyor mu? Ya da Max Cleaner ve virüs taramasını çalıştırırken uygulamayı kapatıyor mu?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Konumuzda uygulama durduruldu sorunu ve uygulamanın özellikleri ile alakalı bazı bilgilere yer vermeye çalışacağız.

Bazı kullanıcılarda koruma uygulamasında bazı alanlara girdiğinizde başlıkta yer alan uyarıyı veriyor ve sonrasında bir daha denediğinizde sizi tarama ekranına geri döndürüyor. Neden kaynaklı olduğunu tahmini ediyoruz ama farklı sebeplerde olacağından dolayı genel bir yazı hazırladık.

Android uygulama çalışmayı durdurdu hatası çıkan kullanıcıların bir kısmında Google Hizmetleri’ nin sıkıntı çıkardığını görüyoruz. Bunun içinde aşağıya eklediğimiz genel bir seçeneğinde kullanılmasını önereceğiz.

Android uygulama durduruldu sorunu

Android uygulama durduruldu, Android cihazlarda çeşitli sebeplerden dolayı çıkan hata mesajının genel adıdır. Bu sadece koruma programına özgü değildir. Sistemdeki yüklü olan dahili harici tüm uygulamalarda yaşanma olasılığı var.

Android uygulama çalışmayı durdurdu sorunun ilk çıkış zamanı genelde telefona sonradan kurulan uygulamalar, yazılım sorunu ve boş alanın yetersiz kalması gibi çok sayıda sebepten çıkmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Durduruldu sorunu çıkış sebepleri:

  • Sistem ve uygulamalarda yapılan güncellemelerden sonra çıkan olumsuzluklar.
  • Boş alanın yetersiz kalması. Var gibi görünse de yetersiz kalması.
  • Tarih yanlışlığından dolayı sorun çıkarması.
  • Atılan ROM varsa sorunlu olması.
  • Çakışan uygulamaların olması.
  • Virüs bulaşan sistemlerin anlamsız durumları.
  • Cihazın yazılımı ile kullanılan virüs uygulamasının uyumsuzluk göstermesi. Son çıkan versiyonun sorun çıkarması durumlarında öncekiler denenir.

Uygulama çalışmayı durdurdu çözümünde yapılacaklar

Kesin şu belirttiklerimiz diyemiyoruz. Lakin olasılığı yüksek olanlar ve çözüm getirecektir diye düşünüyoruz.

Yukarıdakilerin kontrol edilmesi gerekiyor. Sonrasında kurulu diğer uygulamaların durdurulması önerilir. Deneyerek teker teker açarsınız.

Uzun süre açık açık kalan sistemlerde veya arka plandaki çalışanların sıkıntı çıkarma durumlarında kapat aç en iyi adımdır. Sonrasında arka plandakilerin durdurulması önerilir. Tabi sizin için önemli olmayanları geçici olarak durdurup deneyin.

Uygulamaların önbellek ve verilerinin temizlenmesi

Yukarıda Google Hizmetlerinde ve Play Store kullanımlarında sık yaptığımız bir adımı aşağıya ekledik. Zamanında bir çok sıkıntıyı bunla çözdük.

Adımlar özellikle Samsung kullanıcılarının uygulayacağı adımlardandır.

Yapacağınız işlem şöyle:

  • Uygulamalar dediğimiz alana telefonun ayarlarından ulaşın,
  • Önce sorunlu olan uygulamaya girin. Sonra Google hizmetleri ve Play uygulamasına dokunun,
  • Önbellek ve arkasından güncelleme veya veri kaldırmayı kullanın.

Duruma göre yukarıda bahsettiklerimizin farklı versiyonlarını kullanırsınız. Tabi önce kaldırıp ve önceki sürümlerle test etmeniz şart.

Security Antivirus geçmiş tecrübemiz

Google Play açıklamasına göre bir Android telefonda kullanabileceğiniz, geçmişte 7 kez en iyi anti-virüs programı seçilmiş, hem virüsten koruyan, hem aktif bir şekilde cihazınızı tarayan, hem de başkalarının kullanmasını istemediğiniz uygulamaları şifreleyen bir anti-virüs uygulamasıdır. Doğru mudur net bilmiyoruz ama geçmişte bu şekilde bir bilgi vardır.

Uygulamanın ana özelliği donanımlı bir anti-virüs uygulaması olması. Security Antivirus, cihazımızı ve hafıza kartımızı cihazı yormadan ve yavaşlatmadan hızlı bir şekilde taramakta. Güvenilirliği konusunda kesin garanti veremiyoruz, ama geçmişte yapılan teste göre indirmeden hemen önce kaldırılan bir koruma programının bulamadığı 2 tehdidi buldu ve ne yazık ki bir tanesinin de eski antivirüs uygulamasının kendi kalıntı dosyalarıydı. Tahmini istemsiz çıkan reklamları bir tehlike olarak görüyor.

Security Antivirus uygulama calismayi 1
Android uygulama çalışmayı durdurdu sorunu

Testlerde kesinlikle sürüm farklarının denemesi gerekiyor. Telefonların kullandıkları yazılım sürümlerine göre zaman zaman kullanımlarda aksaklık yaşanır.

Security Antivirus uygulama calismayi 2
Security Antivirus uygulama çalışmayı durdurdu

Security Antivirus kısa özellik değerlendirmesi

Anti-virüs olmasının yanında aynı zamanda cihazınızı gereksiz/geçici dosyalardan da temizliyor. Ayrıca boşa çalışan programları durdurup CPU ve RAM’ inizi de tabiri caizse coşturuyor.

Bunların dışında cihazınızda başkalarının erişmesini istemediğiniz uygulamaları da şifreliyordu. Örneğin cihazınızda kamera, galeri ve sosyal ağ uygulamalarını yalnızca sizin bildiğim bir şifreyle açılırdı. Sadece gizlilik için de değil, eğer küçük çocuğunuz varsa cihazınızdaki uygunsuz içerikleri de şifreleyip onu koruyabilirsiniz. Ayrıca gizli selfie ayarı ile şifreyi iki kereden fazla giren kişinin fotoğrafını gizlice çeker.

Durun, daha bitmedi. Mübarek İsviçre çakısı gibi. Bir diğer özelliği de istemediğiniz kişilerin aramalarını sessiz sedasız bloke edebilmesi. Yapmanız gereken uygulamanın bloke listesine numarayı eklemek ve keyfinize bakmak.

Son olarak Security’ nin yapabildiği bir şey daha var. O da size özel korumalı bir bulut oluşturmak. Böylece kıymetli dosyalarınızı cihazınızda tutmak yerine kişisel bulutunuza yükleyip, kafanızı rahatlatabilirsiniz.

Yukarıdakiler geçmişte hazırladığımız bir içeriğimiz ve güncelleyip sizlerle paylaştık.

Android uygulama çalışmayı durdurdu hatası sürekli çıkanların son yapacakları ya telefonu fabrika ayarına döndürmek ya Android yazılımının sıfırdan yüklenmedi. Ek bilgide fabrika ayarının işe yaramadığı durumlarda hard reset en iyi seçenektir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir