HTC One X için İlk OTA Güncelleme Dağıtılmaya Başladı, Performans ve Pil Ömrü İyileştirildi!

HTC One X için ilk OTA (Over-the-air) güncellemesi bugün itibariyle dağıtılmaya başladı. Çin’de yayınlanan yeni yazılım artık telefonun Avrupa versiyonu için de erişilebilir hale geldi. Henüz güncellemenin hangı yenilikleri kapsadığı tam olarak bilinmiyor, fakat %15-20 pil ömrü artışı sağlayacak bir hatanın giderildiği bildiriliyor.

Andronova

1.28.401.9 yapı numaralı Firmware, 1.20 ve bazı bölgelerde 1.26 yazılımlarına uyarı olarak ulaşmış. Mevcut yazılımlarda, NVIDIA’nın Tegra 3 çipsetinde yer alan beşinci çekirdeğin çalışmasıyla alakalı bir uygulama yanlış konumlandırılmış durumda. Bu sebeple pil ömründe istenileni veremeyen One X’in artık normale dönmesi bekleniyor.

Wi-Fi bağlantısında kopma sorunlarını da giderecek 1.28 yazılımına yeni 1.1204.103.14 Baseband sürümü ve 2.6.39.4-g86aa44d Kernel’i eşlik ediyor. Yazılım 14 Nisan tarihini taşıyor.

Cihazlarını güncelleyen kullanıcılar, performansın da önemli derecede artış gösterdiğini söylüyorlar. İlk incelemelerinde pil ömrü konusunda epeyi eleştiri toplayan HTC‘nin son amiral gemisi yazılımsal sorunların giderilmesinin ardından tam verim sağlayacak.

Yazılım henüz RUU dosyası şeklinde yayınlanmadı. Yalnız aletinizi rootladıysanız aşağıdaki kaynak bağlantısından gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

Kaynak: xda-developers

Andronova