HTC’nin Bootloader Kilidi Kaldırma Aracı Artık Yedi Telefonu Daha Destekliyor!

HTC’nin Bootloader Kilidi Kaldırma Kırmak Açmak: HTC‘nin resmi Bootloader kilidi kaldırma aracına yedi yeni cihazın daha desteğinin eklendiği açıklandı! Cihazlardan en yenisi yaklaşık bir yıl önce duyurulmuş olsa da HTC yazılım ekibinin Android platformundan güç alan ürünlerinde tam özgürlük sağlayabilmek için çalıştığını görmek bizleri sevindiriyor.

Bootloader aracı tarafından desteklenmeye başlayan cihazlar şöyle; HTC Salsa, ChaCha, Status, Desire Z, Aria, DROID Incredible ve T-Mobile G2. Araç resmi olmasına rağmen kullanımı sonrasında garantinizin iptal olacağını hatırlatalım. Ayrıca işlemleri doğru şekilde gerçekleştirmezseniz akıllı telefon ya da tablet bilgisayarınızda yazılımsal hasar oluşabileceğini hatırlatalım.

Toplam 28 HTC akıllı telefon ve tablet bilgisayarının Bootloader kilidini kaldırabilen aracın işlemi gerçekleştirebilmesi için tabiki cihazınız HBOOT versiyonunun uyumlu olması gerekiyor. Bunun dışında kullanabileceğiniz diğer cihazlar da benzer risklere sahiptir ve her halukarda cihazınızın garantisini etkiler.

Eğer HTC resmi aracını kullanmak istiyorsanız aşağıdaki kaynak bağlantısını ziyaret edin. Alternatif yöntemleri Android Türkiye Forumumuzda bulabilirsiniz.