Samsung, Android İşletim Sistemli ve Medya Akışına Olanak Sağlayan HomeSync’i Duyurdu

MWC 2013 etkinliği kapsamında tanıtımlarına başlayan Samsung, Galaxy Note 8 sonrası aileler için telefonlarında yer alan içerikleri daha büyük ekranlara taşımayı sağlayan ve bu sayede eğlenceli bir deneyim sunmak amaçlayan Samsung HomeSync medya akış cihazını kullanıcıların beğenisine sundu.

Android Jelly Bean ile çalışan aygıt, 1TB boyutundaki hafızası ile depolama alanı olarak da kullanılabiliyor. Özel depolama bölümü sayesinde 8 cihaza kadar senkronize olan HomeSync, tüm aile bireylerinin içeriklerini anında yüklemesine izin veriyor. Aktarılan dosyaların diğer fertler tarafından görülmesinin engellenmesi adına kullanıcıya özgü parola oluşturulabiliyor.

HomeSync Android telefonumuzda yer alan oyun, film ve diğer içerikleri kablosuz olarak doğrudan televizyon ekranına aktarır. Fotoğraf ve videolar Full HD formatında izlenebilmektedir.

Cihazın teknik özelliklerine değinecek olursak, 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1GB DDR3 RAM, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, USB 3.0, Ethernet, 1TB HDD, 8GB eMMC depolama ve birçok formatı destekleyen video oynatıcı.

HomeSync belirli ülkelerde Nisan döneminden itibaren satışa sunulacak ve küresel genişlemeye devam edecek. Fiyatlandırma ise henüz belirtilmiş değil.

müşteri hizmetleri