Samsung Galaxy S III’ün 2012 İlk Yarısında Tanıtılacağı Resmen Açıklandı!

Merakla beklediğimiz Galaxy S III ile alakalı ikinci resmi açıklama yapıldı. TechRadar sitesine açıklamada bulunan Güney Koreli üretici SamsungGalaxy S II‘nin devamı niteliğindeki cihazını Mobil Dünya Kongresi 2012‘de tanıtmayacağını doğruladı. Neredeyse hergün yeni bir Galaxy S3 haberiyle karşılaşıyoruz. Dünkü söylentiler bizleri çok sevindirmişti. Fakat bugün resmi ağızlar gerekli bildiriyi yaparak gecikmeyi onaylamış oldu.

Android işletim sistemli Galaxy serisi amiral gemisi için Barcelona’da, 27 Şubat tarihinde düzenlenecek olan MWC 2012′nin yerine kendi planlayacağı etkinlikte tanıtım gerçekleştirecek olan Samsung’un resmi açıklaması şöyle;

Samsung, heyecan verici yeni mobil ürünlerini Mobil Dünya Kongresi 2012′de tanıtmak ve sergilemek için sabırsızlanıyor. Galaxy S2 akıllı telefonunun halefi, Samsung’un ev sahipliği yapacağı yılın ilk yarısındaki, ürünün piyasaya sürülüş tarihine daha yakın bir etkinlikte duyurulacak. Samsung, dünya genelindeki müşterilerine mümkün olan en iyi mobil deneyimi sağlamaya devam edecektir.

SAMSUNG

Samsung’un yeni akıllı telefonunu çıkış tarihine daha yakın bir zamanda tanıtmak istemesinde, tüketicileri geçen yılki gibi seri üretim sırasında aylarca bekletmemek ve tek rakibi Apple‘ın Temmuz’da duyuracağı iddia edilen iPhone 5 modeli ile ilgili stratejilerinin etkili olabileceği konuşuluyor.

Önceki Galaxy S3 söylenti haberlerimizde tanıtımdaki ertelemenin Samsung’un yeni çipseti Exynos 5250‘nin üretimiyle alakalı olabileceğinden bahsetmiştik. Tamamiyle emin olmasak da iPhone 5′in piyasaya sürüldüğü sırada ARM Cortex-A9 işlemcilerle mücadele edeceğini hiç sanmıyoruz. Çünkü ARM Cortex-A15 işlemcili Exynos 5 serisi, 2012′nin ikinci yarısındaki modellerde kesin kullanılacak.

Amiral gemisi modelleri yılın en güçlü cihazları olduğuna göre, Galaxy S III’te Exynos 5 serisi bir çipset kullanılmayacaksa resmi açıklamalarda da tablet bilgisayarlardan sonra akıllı telefonlarda yer verileceği belirtilmezdi diye düşünüyoruz. Çipset üretimi ve cihazların tanıtılmasıyla alakalı resmi açıklamaları bir araya getirdiğimizde ortaya böyle bir tablo çıkıyor.

Yapılan açıklama, Samsung’un Mobil Dünya Kongresi 2012′yi boş geçirmeyeceğini de doğrulamış oluyor. Büyük ihtimalle ultra yüksek çözünürlüklü ve Exynos 5250 çipsetli bazı tablet bilgisayar modelleri duyurulacaktır. Bu ürünlerin yaz başlamadan veya yaz başında satışa sunulmasından sonra çipsetin kullanım sırası akıllı telefonlara geçmiş olacak.

Şubat’ta tanıtım yapmayacağını açıklayan Samsung’un kendi etkinliği Nisan, Mayıs ya da Haziran‘da gerçekleşecek. Galaxy S III de en kötü ihtimalle Temmuz-Ağustos gibi tüm dünya genelindeki teknoloji mağazalarında tüketiciyle buluşmuş olacak. Sizleri ayrıntılardan haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin!

Kaynak: TechRadar