Apple GSM Operatörleriyle Ortaklık mı Yapacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone ve iPad satışlarından her ne kadar “memnunum” dese de son dönemde insanların “iPhone 6’yı görmeden telefon almayayım” mantığından dolayı özellikle iPhone satışlarında büyük bir duraksama var. Apple ülkemizde de Zorlu Center içinde bir Apple Store açmıştı; fakat bu mağazalar satış yerine daha çok ürünlerin sergilendiği ve deneyimlendiği bir merkezden ileri gidemiyorlar. Tüm iPhone satışlarında Apple Store’ların satışlara katkısı sadece %20 dolaylarındayken, %80’lik satışın GSM Operatörleri yada farklı perakendeciler tarafından gerçekleştiğini görmekteyiz.

Andronova

Son gelen bilgilere göre Apple bu durumu ortadan kaldırmak ve kendi mağazalarındaki satışları arttırmak için özellikle GSM Operatörleri ile iş birliğine gitmek üzere bir çalışma başlattı.  Bildiğiniz gibi ülkemizde kredi kartlarına taksit sınırlandırılması getirildikten sonra artık telefon alacak kişilerin GSM Operatörlerinin kapısını çaldığını görmekteyiz. Bazı yerlerde ise kredi kartsız senet ile 24 aya kadar yapılan taksitlerle telefon satışı devam etmekte. Nasıl yaptıkları belirsiz olsa da halen bazı teknoloji mağazalarının telefonlara 12 ay taksit yaptıklarına şahit olabilmekteyiz. Sizinde bulunduğunu yerlerde bunun gibi örnekler varsa mutlaka belirtin.

T-Mobile-iPhone-5

Apple’ın en büyük satışı gerçekleştiren T-Mobile ve AT&T ile bir ortaklığa giderek kendi mağazasında T-Mobile yada AT&T hattı takılı telefonlar satmaya başlayacağı belirtiliyor. iPhone 5S için aylık 1 GB 4G kullanımlı telefonların 50 dolardan; aylık 5 GB 4G LTE kullanımlı telefonların ise 70 dolardan satılmasının planlandığı belirtiliyor. Burada kullanıcı seçmek istediği tarifeyi ve telefon modelini seçerek daha mağazadan çıkmadanhattının aktifleştirilerek kullanıma açılması hedefleniyor. Bakalım Apple bu yöntem ile satışlarını attırabilecek mi?

Kaynak: macrumos

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın