iPhone 5 iOS son sürüm kaç?

iPhone 5 ve iPhone 5s son yazılım sürümü kaç diyenlere ve birde uygulama uyumsuz hatası alanlara önerimiz olacak. Apple' ın iPhone 6 ve 6s' in de fişini çektiğini belirtelim.

iPhone 5 iOS son sürüm kaç?
müşteri hizmetleri

iPhone 5 son sürüm iOS 10.3.4 olarak yer alıyor. Apple' ın sürüm güncelleme desteğini kestiği modeller arasında birde iPhone 5s bulunmakta. Yanlıl hatırlamıyorsam bu modellere güvenlik dahil hiç bir yama gelmeyecek. Güncelleme almayacak modellere birde iPhone 6 ve iPhone 6s eklendi.

Bütün telefon üreticilerinde belli bir yıl sonunda cihazlara yazılım desteği kesilir. Hem yeni cihaz teşviki hem de gelen yenilikler cihazı yavaşlatacağı ve çalıştırmayacağı düşüncesiyle  belli bir süre sonra güncelleme sonlandırmasına gidiliyor. Olası sorunlar Android cihazlarda daha sık görülmekte. iPhone' un kapalı bir yazılıma sahip olmasından dolayı çoğu cihazdan daha güvenli.

iPhone 5 ve iPhone 5s iOS desteği kesilen kullanıcılar eğer uygulamalarda uyumsuzluk nedeniyle çalışmaz hale gelme sorunuyla karşılaşırsa bunlara alternatif çalıştırabilecek ek 3. parti uygulamalar yardım edebilir.

Sık kullanılan uygulamalar haricinde önemli olmayan uygulamalar nedeniyle cihaz üzerinde fazla oynamamanızı öneririz. 

Uygulama bu cihazla uyumsuz gibi hata alanlar ilgili uygulamanın eski sürümlerini internette bulup indirip deneyebilirler. 

iPhone 5 iOS son sürüm kaç?

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 17:39
müşteri hizmetleri