Android 12 indirme ve yükleme için talimatlar

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Android 12 güncellemesini indirmek ve sonrasında yüklemek için uygulanacak genel adımları yazımızda bulacaksınız. Ama önerimiz verdiğimiz bağlantılara bakmanız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google’ un kendi cihazlarına açtığı test sürümü zamanla diğer bazı markalara gelmesi bekleniyor. Geliştiricilere açık olan Beta versiyonu denemek isteyenlerin dikkat etmeleri gerekn önemli hususların olduğunu söyleyelim. Çoğu belki 1 gün olmadan önceki sürüme geri dönmek için araştırma yaptığını düşünüyoruz. Devam edenlerinde bu işlerle alakalı kişiler olduğunu düşünmekteyiz.

Aktarılan bilgiler imaj dosyasının indirildikten sonra yapılacakları konu alıyor. Bu adımlar uygulanırken doğacak olumsuzluklar kişinin sorumluluğunda olduğunu söyleyelim. Yedeğinizi almadan işlem yapmamanızı öneriyoruz.

Android 12 beta resim sitesi https://developer.android.com/about/versions/12/download-ota adresine göz atmanızı öneriyoruz.

 1. “Android Flash Tool” yüklenmesi gerekiyor.
 2. Windows 10 veya Windows 11 için “Android SDK” araçları yüklenmesi gerekiyor.
 3. Gerekli USB driverler güncellenecek.
 4. Geliştirici önizleme versiyonu indiriniz.
 5. Telefondan kurtarma modu için ses azaltma ve güç tuşuna basılı tutarak alınız.
 6. Telefonu bilgisayarınıza bağlayınız.
 7. Cihazın ekranına ABD yazam bir seçenek gelecek ve üstüne gelerek güç butonuna bir kez basınız.
 8. ROM telefona flaşlanacak.

Diğer markaların Beta sürümü yayına alındığında tekrar paylaşacağımızı belirtelim. Samsung’ un çok fazla çeşitte modeli olduğundan genel bir bilgilendirme yazısı yayına alabiliriz. Xiaomi ve Huawei içinde duruma göre bir kaç model üzerinden ilerleyebiliriz.

Ocak ayında duyurulan Android 12’nin özellikleri ve çıkış tarihi oldukça merak ediliyor. Siz de Android 12’nin özelliklerini ve ne zaman çıkacağını merak ediyorsanız bu yazıya göz atmalısınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android 12 yükleme işlemlerinin detaylı sıralamasını önemli bir başka paylaşımsa .xda-developers.com/how-to-download-android-12 bağlantısında bulacaksınız.

Android 12 indirme ve yükleme için talimatlar

Android 12’ nin özellikleri nelerdir?

Telefonlara Android 12 güncellemesi ile gelecek olan değişiklikler şu şekildedir:

 • Android 12 güncellemesinde arayüzde kapsamlı değişiklikler görüleceğini söylemek yanlış olmaz. Ana ekranda, menüde, ayarlarda, bildirim merkezinde, kilit açma ekranında ve kilit açma seçeneklerinde arayüz değişikliği gerçekleşecek.
 • Bazı telefonlarda tek el desteği resmi olarak piyasaya sürülse de Google ilk defa Android 12 ile kullanıcılarına tek el desteğini sunacak.
 • Samsung ve OnePlus modellerinde halihazırda bulunan oyun modu Android 12 güncellemesi alan her cihazda kullanılabilecek. Oyun modu seçeneği açıldığında arka plan hizmetleri kısıtlanacak ve oyun için en iyi performans sağlanacak.
 • Telefonlarda yer alan otomatik döndürme yüzünden yatağa uzadığınızda telefonunuz da otomatik olarak yatay moda geçebiliyor. Bunun önüne geçmek için Android 12’nin otomatik döndürme modu yüz izleme teknolojisinden yararlanacak.
 • Bazı telefonlarda çift uygulama özelliği bulunsa da Android 12 güncellemesi alan her telefonda artık çift uygulama özelliği bulunacak. Bu özellik ile aynı anda iki farklı uygulamada iki farklı hesabınızı aktif olarak, aynı anda kullanabileceksiniz.

Bu özelliklere bakıldığında Android 12’nin iyileştirme temalı bir güncelleme olacağını söylemek yanlış olmaz.

Android 12 tam sürüm ne zaman gelecek?

Eylül 2021 tarihinde kullanıma sunulması beklense de bu tarih telefonunuzun markasına ve segmentine göre değişiklik gösterebilir. Ancak 2021’in son günlerine kadar güncelleme listesinde adı olan her telefonun Android 12 güncellemesine sahip olacağı tahmin ediliyor. Lakin genelde ilk yayına alınan versiyon yine Beta olarak indirmeye açılıyor. Şu an yayına alınanla sonradan yayına alınan arasında en büyük fark son kullanıcının kullanılabilir halde olması.

Bize göre çoğu modelin bu versiyona ulaşması baya bir zaman alacağı. Büyük ihtimal desteği olmayan önemli görülen cihazlar içinde bağımsız gelişticilerden destek gelebilir.

Android 12 yükleme

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir