Apple’dan Titan Projesi Adını Verdiği Elektrikli Araba Geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Apple, müzik, telefon, tablet, bilgisayar, notebook, TV endüstrisine girdikten sonra, şimdi de geleceğin önemli teknolojilerinden olacak elektrikli araba pazarına giriş yapmayı planlıyor. Wall Street Journal’ın iddiasına göre Apple, yüzlerce elemanıyla elektrikli bir araç üzerinde çalışıyor.

Teknoloji destek

Daha önce yayınladığımız haberimizde Apple’ın, Google’ın StreetView hizmetinin bir benzeri üzerinde çalıştığını ve hatta Apple’ın insansız otomobilinin resmini de yayınlamıştık. Apple, görünüşe göre daha büyük planlara sahip.

Durum StreetView’en daha çok Tesla’nın elektrikli arabası gibi bir projeyi gösteriyor. Öyle ki, Apple’ın yüzlerce elemanıyla üzerinde çalıştığı bu elektrikli araba projesinin adının da “Project Titan” olduğu öğrenildi ve bu konuda Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan da “yeşil ışık” alınarak teyit edildi. Apple’ın otomobiller için geliştirdiği CarPlay sisteminin de bu projesinin geleceği için önemli bir yere sahip olduğu görülüyor.

apple-car-concept

Projenin başında Apple’ın tasarım bölümündeki yöneticilerinden Steve Zadesky’nin yer aldığı ve Mercedes-Benz’te araştırma ve geliştirmeden sorumlu yönetici olarak çalışmış Johann Jungwirth ve Marc Newson gibi eski Ford mühendisleri bulunuyor.

Kasasında 180 milyar dolar nakit parası bulunan, Dünya’nın en çok nakit paraya sahip şirketi Apple, geleceğe yönelik son zamanlarda attığı adımlarla heyecanlandırmaya devam ediyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir