Facebook Yavaş Açılıyor Problemi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Facebook yavaş açılıyor sorunu zaman zaman dış etkenlerden dolayı karşımıza çıkabiliyor. Örnek bu sefer oluşan durum işte böyle. Lakin bugün olanın dışında olası sorunlarda çözüm odaklı neler yapılabilir bunları anlatacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İstanbul’ da yapılan bombalı saldırı sonucu sosyal ağlarında devlet tarafından kasma yani yavaşlatma yapılmaktadır. Olayla ilgili görüntülerin internet yoluyla yayılmasını önlemek ve huzurun sağlanması için geçici olarak engelleme yapılmaktadır. Yetkililerden yapılan açıklamada internet ortamında çok fazla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Türkiye’ nin birlik ve beraberliği için bu tarz haberlere itibar etmeyiniz.

Hayatımızda sosyal medyanın büyük yer kapladığı bu zamanda, bir kaç gün Facebook ve Twitter hayatımızda olmasa ne olur! Onlarsız bir kaç gün geçirsek olmaz mı?

Facebook Yavaş Açılıyor

Bugün olanın dışında gelişmeler için yapacaklarınızı aşağıda sıralıyoruz.

  • Kablosuz olarak bağlantı yapanların hem cihazlarını hem modemlerini kapatmalarını öneriyoruz.
  • DNS girildiğinde açılmazsa o zamanda VPN olan seçeneği değerlendiriniz.
  • Cihazlardan kaynaklı durumlarda ağ ayarlarının sıfırlanması, verilerin silinmesi ve duruma göre format gerekebilir.
  • Çok sık yapılanlar sonucu ağ tehdit olarak algılayabilir. Farklı yerlerden deneyiniz ve daha önce kullandığınız yerlerden bir süre girmeyiniz.
  • Bilgisayardan ulaşırsanız ek giriş seçeneği ekleyip onla deneyin.
  • İnternet testini yapınız ve birde kablolu deneyin.

fesbuka giriş facebook a giremiyorum

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Net olmasa da alınan bilgiye göre bu sorun gün içerisinde ortadan kalkacaktır. Yavaşlama sorunu kademeli olarak bölge bölge kalkacaktır.

Facebook ve Twitter hesabınıza giriş yapamıyorsanız veya Facebook Twitter çok yavaş açılıyorsa, paylaşımlarda çok bekliyorsanız, çoğunun yaptığı DNS ve VPN programı tercih edebilirsiniz. Android ve iPhone cep telefonlarda özellikle kablosuz (Wi-Fi) ile internet bağlantısı yapıyorsanız DNS veya VPN uygulaması deneyebilirsiniz.

Uyarı: Güvenli olmayan DNS ve VPN adresleri, cihazınızda veya bilgisayarınızda güvenlik açığı oluşturabilir. Kontrol etmeden bu tarz uygulamaları tercih etmemeniz önerilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir