Apple’ın Safir Cam Planı Ortaya Çıkıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple  geçtiğimiz yıl Şubat ayında GT Advanced firması ile birlikte Arizona’da bir Safir Cam üretim tesisi kurmaya başlamıştı. Bu sürecin Mayıs ayı içinde tamamlandığını ve bu fabrikanın tam kapasite çalışmaya başladığı ise bizlere gelen raporlarda belirtilmişti.

teknik destek

Apple dünyanın en sert maddelerinden biri olan Sapphire’i telefonlarının ekranlarına, saat camlarında hatta MacBook’larda kullanmayı planlamaktadır. Bu plan dahilinde çalışmalarını sürdüren Apple bu cam yüzeyi iPhone 6’da kullanması ise şimdilik imkansız görünmektedir.

Apple iPhone 6 için çok farklı planlar yapıyor fakat bu planların kırılmaz cam ile taçlandırılması üretim süreci başlayan 4,7 inç iPhone için imkansız görünürken Kasım – Aralık aylarında satışa sunulacak iPhone Air 5,5 inç telefonunda bu ekran teknolojisinin ilk kez kullanılacağı belirtiliyor.

iPhone-6-iPhone-6c-010

Apple bu teknoloji ile Gorilla Glass ekran koruma filmini tarihin tozlu sayfalarına gömmeyi planlarken bu donanımın telefonlara ekstra ne kadar bir ücrete mal olacağı ise oldukça düşündürücü bir nokta değil mi? Apple’ın iPhone 6 4,7 inç telefonları için Safir Camdan yapılmış özel bir koruma filmi tasarladığı da gelen dedikodular arasında yer alıyor.

Kaynak: iphoenhacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!