Ayrıştırma hatası paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android “Ayrıştırma hatası paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” ne demek sorusunu uzun zamandır duymuyoruz. Eski modellerde daha sık çıkan bir uyarı mesajı diyebiliriz. Nedir şeklinde sorunu olanlar mnce neyle karşı karşıya kaldıklarını araştırmaları daha mantıklı olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android tablet veya telefonda uygulama yüklenirken “Ayrıştırma hatası. Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu” şeklinde bir mesajla hala karşılaşanlar oluyor mu? Bu uyarı çoğunlukla eski akıllı telefonlarda görülmekte. Sürüm sorununda sık görülen bu durum için önerilerimiz olacak.

Çıkarılan uygulama veya oyun sürümleri zamanla aldığı güncellemelerden sonra uyumsuzluk sorunu çıkarabiliyor. Yayınlanan sürümler daha güçlü donanım talebiyle karşımıza çıkabiliyor. Çıkan yenilikleri sorunsuz çalışması için bir sistem gereksinimi oluyor.

Ayrıştırma hatası, anladığımız kadarıyla şu an için Android’ in bazı versiyonlarında çıkıyor. Çok sayıda sürümde de hata var mı net bilmiyoruz. Bu biraz değişken bir duruma sahip. Uygulamaların desteklediği sürümle ve cihaz performansına bağlı olabiliyor. Bunun dışında olan neden ise APK dosyasında bozukluk ve indirirken yarıda kesilme.

Android ayrıştırma hatasını alan cihazlarda genellikle manuel olarak APK dosyası telefona indirdikten sonra APK yüklenirken çıkmakta. Biz instagram uygulamasında karşılaştık. Tabi sadece uygulamalarda değil oyunlarda da görülmekte. Oyun APK dosyasının kurulumunda bazen farklı hatalarda alınabiliyor.

Ayrıştırma hatası nedenleri

  • Telefon Android yazılımı eski olması
  • Kullanılan uygulamanın yeni sürümünde daha iyi bir donanım gereksinimi duyması
  • Yüklenmeye çalışan uygulamanın dosyasında sorun olması
  • İndirilen kaynakta sorun olması
  • Denenen sürümün yanlış olması
  • İndirilen veya yüklenilen uygulamanın dosya boyutunun fazla olması (cihaz dahili hafızasının yetersizliği)

Ayrıştırma hatası paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ayrıştırma sorunu çözümü var mı?

Kesin olmamakla beraber çözüm getirebilecek olası denemeleri sıraladık. Çözüme ulaşanlar veya ulaşamayanlar yorumla yaptıkları denemeleri paylaşabilirse daha fazla katkı sağlanmış olacak.

  • Çok eski sürümlerden oluşan sürümleri deneyin (apkmirror com gibi sitelere bakılabilir)
  • Varsa telefona yeni bir sürüm yükleyin
  • Manuel yeni sürümün ROM’ ları denenebilir (uzman desteğiyle)
  • Parallel space uygulamasını yükleyip bu uygulama üzerinden kullanmak istediğiniz instagram veya diğer uygulamamız Facebook için deneyebilirsiniz. WhatsApp tarafında da işe yaramakta.

Uzun zaman kapatılmayan sistemlerin aç kapa yapılması gerekebilir.

Çok sık arak planda çalışanların sorun çıkarma olasılığı da bulunuyor. Sonradan yüklediğiniz uygulamaların kaldırıp deneyebilirsiniz.

Sürekli ayrıştırma yazısı çıkıyor mu?

Sürekli kendi kendine ayrıştırma sorunu çıkıyor ve ne yaptıysanız devam ettiyse o zaman yazılımın sıfırdan kurulması gerekebilir.

Unutmadan sonradan kurduğunuz uygulamalarında çakışmaya neden olma olasılığı bulunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Arka plandaki çalışanların pasif yapılarak denenmesinden sonra çok sayıda analiz yöntemini ekleyebiliriz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak