BlackBerry’den Gizlenebilen Klavyeli Bir Model Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Zor günler geçiren Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, %1 in altına düşen pazar payını farklı modellerle yükseltmeye çalışıyor. Son olarak BlackBerry Passaport isimli ilginç tasarımlı modelini duyuran üreticiden daha da ilginç modeller göreceğiz gibi görünüyor.

BlackBerry’nin Birleşik Devletler Marka ve Patent Ofisi (USPTO)’ne yaptığı patent başvurusunda ortaya çıkan çizimlerde, Visa veya Victoria isimleri ile anılan klavyeli bir model resmedilmiş. Üreticinin klasikleşen fiziksel QWERTY klavyesini taşıyan modelin asıl önemli özelliği ise klavyenin özel bir kızak sistemi ile gizlenebiliyor olması. 3 sıralı tuş takımı gizlendiği zaman sadece en üstte bulunan tek sıralık menü navigasyon tuşları görünür oluyor. Aynı zamanda klavyenin gizlenmesiyle ekran boyutu da önemli ölçüde büyüyor.

BlackBerry-might-be-prepping-a-hybrid-touchscreen-smartphone-with-a-hidable-keypad (1)BlackBerry Passaport modelinde olduğu gibi tuşların yüzeyinin TrackPad olarak kullanılabildiği cihaz, tam dokunmatik bir ekrana sahip. Visa/Victoria kod adları ile anılan telefon hakkında patent çizimlerinin yanı sıra piyasaya çıkış tarihi hakkında da bazı veriler ortaya çıkmış durumda. Eğer BlackBerry patentini aldığı bu cihaz üzerinde çalışmaya başladıysa cihazın 2015’in ikinci çeyreğinde satışa çıkabileceği söyleniyor. Bakalım bu ilginç cihazlar BlackBerry’nin kötü gidişine dur diyebilecek mi?BlackBerry-might-be-prepping-a-hybrid-touchscreen-smartphone-with-a-hidable-keypad (2)

BlackBerry-might-be-prepping-a-hybrid-touchscreen-smartphone-with-a-hidable-keypad

Kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir