Büyük Ekranlı Telefonlar Tablet Satışlarını Etkiliyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve “büyük ekran” algısının yerleşmesi Samsung tarafından ortaya konmuştur. Bu konuda Samsung tüm firmalara göre daha cesaretli davranmış ve ilk nesil Galaxy S’i 4 inç yapmıştı. O dönemde 4 inç telefonlar “büyük” olarak algılanırken ilk nesil Galaxy Note’un 5,3 inç ekranı “devasa” oalrak algılanmıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha sonra sektöre ne olduysa büyük ekranlı telefonlar daha da büyüyerek şu anda 6,4 inç (Xperia Z Ultra) sınırına ulaştı. Android ekosisteminde 5 inçin standartlaştığını ve 5.5 inç ekranın altındaki telefonların “küçük” diye algılandığı bir dönemden geçiyoruz. Telefon ekranları sürekli büyürken 7 ve 7,9 inç tabletlere rağbet sürekli azalıyor.

IDC’nin yaptığı bir araştırmaya göre daha büyük ekranlı tabletlerin önümüzdeki yıllarda kullanıcılar tarafından daha fazla rağbet göreceğini ortaya koyuyor. Aynı analize göre büyük ekranlı bir iPhone’un iPad Mini satışlarında büyük bir olumsuzluk yaratacağı da öngörülüyor. Tablet satışlarının önünü Laptop satışları kesmeye çalışsa da özellikle küçük ekranlı ultrabookların satışlarını 12 inç ve üzeri tabletler büyük ölçüde kesiyor. Artan çözünürlükler ve mobil işlemcilerin performansı taşınabilir kişisel bilgisayarların geleceğini çizecek gibi görünüyor.

image-NPD-small-tablets

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak