Büyük Ekranlı Telefonlar Tablet Satışlarını Etkiliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve “büyük ekran” algısının yerleşmesi Samsung tarafından ortaya konmuştur. Bu konuda Samsung tüm firmalara göre daha cesaretli davranmış ve ilk nesil Galaxy S’i 4 inç yapmıştı. O dönemde 4 inç telefonlar “büyük” olarak algılanırken ilk nesil Galaxy Note’un 5,3 inç ekranı “devasa” oalrak algılanmıştı.

teknik destek

Daha sonra sektöre ne olduysa büyük ekranlı telefonlar daha da büyüyerek şu anda 6,4 inç (Xperia Z Ultra) sınırına ulaştı. Android ekosisteminde 5 inçin standartlaştığını ve 5.5 inç ekranın altındaki telefonların “küçük” diye algılandığı bir dönemden geçiyoruz. Telefon ekranları sürekli büyürken 7 ve 7,9 inç tabletlere rağbet sürekli azalıyor.

IDC’nin yaptığı bir araştırmaya göre daha büyük ekranlı tabletlerin önümüzdeki yıllarda kullanıcılar tarafından daha fazla rağbet göreceğini ortaya koyuyor. Aynı analize göre büyük ekranlı bir iPhone’un iPad Mini satışlarında büyük bir olumsuzluk yaratacağı da öngörülüyor. Tablet satışlarının önünü Laptop satışları kesmeye çalışsa da özellikle küçük ekranlı ultrabookların satışlarını 12 inç ve üzeri tabletler büyük ölçüde kesiyor. Artan çözünürlükler ve mobil işlemcilerin performansı taşınabilir kişisel bilgisayarların geleceğini çizecek gibi görünüyor.

image-NPD-small-tablets

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!