Çalınan Instagram hesabını geri alma veya kapattırma

Andronova
2 Minimum Okuma

Çalınan instagram hesabını geri almanız için yapmanız gerekenleri aşağıya ekledik ama pek çözüm odaklı bir ağ olmadığını belirtelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram’ da çalınan mail ve instagram hesabı için şifre sıfırlama adımlarını uygulayarak, her hangi bir güvenlik seçeneği olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ulaşamıyorsanız instagram şifre çalındı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sıfırlama için instagram.com sitesine giderek şifre yazısının yanında bulunan “Unutun mu?” yazısını tıklayarak, sıfırlama güvenlik seçeneklerini kontrol ediniz.

Instagram hesabınız çalındı, şifre sıfırlama ve mail sıfırlama seçenekleri ile her hangi bir çözüm olmadıysanız, instagram hesap çalındı başvurusu için bu adresten instagram’ a şikayette bulunabilirsiniz. Instagram için tüm sorunlarla alakalı çok sayıda yazımızdaki teknoloji hattından yardım alabilirsiniz. 

Hacklenen hesapların geri alınması çok zor olmakta ve bazıları para karşılığında alabilirim diyebiliyor. Çoğu bir şey yapamıyor veya dolandırabiliyor. Yaptıkları alan kişinin yeterli güvenlik eklemedi ise ondan almaya çalışılması. Bazıları ise organize bu işlerle insanları aldatabiliyor. Yani önce çalıyor ve kurtarma sayfalarında yerini alıp parayla sözde yardımcı oluyorlar.

Instagram hesabım çalındı ne yapabilirim?

Instagram’ da şifre sıfırlama işlemi üzerinden hangi seçenekler gelirse bu seçeneklerle çözüm arayacağız. Yarı yarıya şansımız olur. Tabi güvenlik seçenekleri doluysa! Her zaman telefon doğrulaması, mail kaydı, iki faktörlü kimlik doğrulaması ve ek kodlar yardımı ile işlem denenebilir. Güvenlik sorusuna yanıt veremiyorsanız şifre sıfırlamayı deneyin. O da sorunu çözemiyorsa aşağıdaki URL adresleriyle bağlantıya geçin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram için işlem yapılabilecek bağlantı sayısı çok az olduğundan ek olarak Facebook üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.  

  • help.instagram.com/contact/151081798582137
  • facebook.com/help/contact/357439354283890
  • Yaklaşık bir bağlantı buldunuz ve doldurdunuz başvuruya dönüş olmadı ise üzerinden bir hafta kadar geçmesini bekleyin ve tekrardan başvurunuzu gönderin.
  • Uygulamadan sıfırlama veya yardım merkezi şeklindeki yazıyı da kullanmanızı öneriyoruz. 

Çalınan Instagram hesabını geri alma veya kapattırma

Instagram hesabım çalındı ne yapabilirim?

İşlemde ilk mail ile sıfırlama daha sonra kullanıcı adıyla birde kayıtlıysa telefon numarasıyla şifre sıfırlama ve erişim yetkilerine ulaşınız.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 17:18

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir