CloudFlare DNS adresi ve ayarları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

CloudFlare, ağ güvenlik şirketi artık ücretsiz DNS hizmeti vermekte. Hız açısından OpenDNS ve Google DNS' leri solladı. DNS' ler kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Peki Android ve iPhone ayarları!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

CloudFlare, 1 Nisan 2018 itibaren ücretsiz DNS hizmetine başladı. DNS’ i test ettiğimizde gerçekten gayet hızlı olduğu ortada. Bazı test sonuçları da internette yayınlandı. Sonuçlara bakıldığında OpenDNS ve Google DNS’ lerden daha hızlı olduğu belirtiliyor.

CloudFlare DNS, hizmete açıldıktan kısa süre sonra BTK tarafından engellendi haberleri yer aldı. Ama biz test ettiğimizde her hangi bir engelleme görülmemekte. Tabi bu geçici bir durum olabilir.

CloudFlare DNS yanıt süresi 14mns. Google 34 ms ve Open ise 20ms ping süresi. CloudFlare, ağ güvenlik şirketi ve internet alanında sunucu hizmeti vermekte. Şimdi de ücretsiz DNS hizmetini açtı. 

CloudFlare DNS ayarları nasıl yapılır?

CloudFlare DNS adresi 1.1.1.1 olarak kullanabilirsiniz. Windows ve Mac bilgisayarın yanında iOS / iPhone ve Android telefonlarda tercih edilebilir.

Engelli siteler giriş için güvenli DNS adresi olarak tercih edilmesi beklenen 1.1.1.1, güvenlik alanında da çok iddialı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Wifi ile bağlantı yaptığını ağ adına tıklayın. Gelişmiş seçeneklere girip ilgili DNS adresini yazınız.

Android DNS ayarlarıAndroid DNS adresleri

Ayarlar / Wi-Fi / ağ adının yanındaki ! tıklayın. DNS ayarla / sunucu ekle. Bu bölümdeki diğer DNS adresini silebilirsiniz. DNS adresini kaldırmak için – simgesine tıklayınız. www.andronova.net

iPhone DNS ayarlarıiPhone DNS adresleriiPhone 6s DNS ayarlarıiPhone 7 DNS ayarlarıiPhone 8 DNS ayarları

Windows 7, Windows 8.1 veya Window 10 bilgisayardan “Denetim masası” na giriniz. “Ağ ve paylaşım merkezi” / Wi-Fi ağın ismine tıklayın. Özellikler / İnternet protokolü sürüm 4 / tercih edilen DNS

Windows DNS ayarlarıWindows 7 DNS ayarlarıWindows 8.1 DNS ayarlarıWindows DNS adresiWindows DNS


Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 18:44

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir