Devlet Desteğiyle Yerli Cep Telefonu Geliyor!

Andronova
2 Minimum Okuma

Yerli projelerin bir bir hayata geçirildiği son dönemde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı yeni hükumet programında şimdi de yerli cep telefonu ortaya çıktı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen ve hemen hemen herkeste en az bir adet bulunan cep telefonları, Dünya ile iletişim kurmamızın yanı sıra, hayatımızı da kolaylaştırıyorlar. Hal böyle olunca oldukça talep gören akıllı telefonlar, ülkeler için de “eğer kendileri üretmiyorlarsa” cari açık gibi ciddi mali zorluklar ortaya çıkarıyor ve ülkeler de buna karşı ek vergilendirme gibi önlemler almak zorunda kalabiliyorlar.

Kısa süre önce sizlerle “Cep Telefonları İçin Şok Vergi Zammı Geliyor, Sebebi İse Çok Daha İlginç” başlıklı haberimizi paylaşmış ve bu haberimizin ardından da “Müjde! Cep Telefonu Fiyatlarına Ek Vergi Zammı Gelmeyebilir” haberimizle müjdeyi vermiştik.

cep-telefonu-akilli-telefon

Vestel, Casper gibi yerli üreticilerin desteklenmesi gerektiğini savunuyoruz, ancak bunun kullanıcıların mağdur edilmeden yapılması taraftarıyız.

Yerli Cep Telefonu Geliyor

Devlet, bu konuda çalışmalar yapıyor ve Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun açıkladığı yeni hükumet programında, yerli cep telefonu projesi de yer aldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Henüz detayları belli olmasa da, kim olduğunu tahmin edebileceğiniz bir yer üreticinin desteklenmesi yönteminin kullanacağı söylenirken, yerli akıllı telefonun “yerlilik” oranın ise ne kadar olacağı merak konusu.

Eğer doğru donanım, kaliteli tasarım ve güncel yazılım desteğini uygun fiyatla kullanıcılara sunabilirlerse, yerli cep telefonu modelinin Türkiye ve bir çok ülkede başarıyı yakalayabilmesi mümkün.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir