LG G4 için mAh yüksek batarya telefona zarar verir mi?

LG G4 modelinde 8200 mAh batarya taktığımızda çalışır mı? İstenilen verim alınabilir mi? mAh yüksek bataryalar telefona zarar verir mi? Şarj kaç gün gider? Sorularının cevabı bu haberimizde...

LG G4 için mAh yüksek batarya telefona zarar verir mi?
müşteri hizmetleri

Android tabanlı ve diğer işletim sistemlerine ait telefonlarda yaşanan sıkıntıların başında gelen şarj süresidir. mobil teknolojilerini geliştiren firmalar bu sronu çözebilmek için ar-ge çalışmalarını yoğun olarak yapmaktadırlar. Fakat şuan gelinen noktaya bakınıldığında çokta ilerlediklerini söyleyemeyiz.

Mobil telefonlar hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bütün işlerimizi ister yüksek güvenlikli olsun isterse güvenlik seviyesi düşük olsun taşınabilir mobil cihazlarda yapmaya başladık. Bundan dolayı şarj süreleri hepimize yetmemeye başladı :) Kullanıcılar firmaların teknoloji gelişmelerini beklerken kendileri yeni çözüm önerileri araştırmaya başladılar.

Akıllı telefon üzerine kurulu bir çok forum sitesinde bu konu ile ilgili bir çok yazı görebilirsiniz. Sizlere tavsiye edilen yöntemlerden bazıları işe yaradığı gibi bazılarıda sadece olabilir mi diye yayınlanmıştır. İşte o yöntemlerden biri olan ve yazımızın başlığında yer verdiğimiz LG G4 modelinde daha büyük bir batarya kullandığımızda şarj süresi artar mı ? sorusudur.

Lg g4 8200 mAh batarya

Lg g4 için 8200 mAh batarya alınır mı

Akıllı telefonunuzda kullanacağınız bu tarz yöntemlerin bazı sakıncaları bulunmaktadır. Belki sizlere geçicide olsa çözüm sunmakla beraber bu sorunlarıda göz ardı etmemek lazımdır. Peki ne gibi sorunlar karşımıza çıkmaktadır;

  1. Orjinal olmayan batarya kullandığınızda tehlike sonuçlar karşınıza çıkabilir. Yanı batarya tehlikeli bir iştir. Bırakın güçü büyük batarya kullanımını yan sanayi bir ürün dahi alsanız bu tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bundan dolayı orginal batarya kullanmanızı öneririz. Son dönemde batarya patlamaları ile ilgili bir çok haber duyduk. Bir çoğunun kaynağı orjinal dışında ürün kullanmalarıdır.
  2. Amper konusu itibari ile farklı olan bataryaların bazılarına güvenmemek lazımdır. Çünkü özellikle Çin'den gelen bataryaların basma kalıp şeklinde yazıları yazılmaktadır. Üzerindeki değerler üründe bulunamıyabilir.
  3. Son olarak ise amper değeri büyük bataryalar kullandığınız orjinal bataryadan daha kalın olabilir. Eğer internet alışverişi ile alacaksanız bunuda göz önünde bulundurun. Arka kapak sorunuda yaşayabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 20:02